NB!

X

Tallinna Kunstihoone on 26.11 avatud 12.00 kuni 14.00.

Vabandame ebamugavuse pärast.


DOings&kNOts.

 

Reedel 27.11 kell 19:00 – 21:00

Olof Olsson „Nukrust peletades – infokomöödia”

on kaheosaline (jah, vahepeal on paus) sõnaakrobaatikanumber, monoloog täis märulit, draamat, fakte ja komöödiat.

 

https://goo.gl/KqRVuX

Rafael Rozendaal. Haiku. 2015
Kask
jass

Tallinna Kunstihoone on 1934. aastast alates järjepidevalt tegutsev kunstiinstitutsioon. Ta on üks olulisemaid, väärikaima ajalooga ja võimalusterohkeima ruumiprogrammiga näitusemaju Eestis. Kunstihoone juurde kuuluvad Kunstihoone galerii ja Tallinna Linnagalerii.
Täna on Kunstihoone institutsioon muutumises; meie eesmärgiks on olla kaasaegne institutsioon kaasaegsele inimesele unustamata seejuures oma ajalugu. Teie ees on Kunstihoone ajutine koduleht, mis on samuti muutumises nagu ka institutsioon ise.

 

KH_17

Tallinna Kunstihoone

 

Aadress: Vabaduse väljak 8

Avatud: K–P 12.00–18.00, riigipühade ajal suletud

Täispilet: EUR 3.50

 

Sooduspilet:

EUR 2.50 (õpilased, üliõpilased, Eesti pensionärid, puuetega inimesed (ja nende saatja), vormis ajateenijad, grupid (al. 10 inimesest), Eesti Kunstnike Liidu liikmed, Eesti Kunstiõpetajate Ühingu liikmed)

 

Tasuta:

eelkooliealised lapsed (ja lasteaiagrupi saatja), lastekodulapsed, keskastme kunstikoolide õpilased, AICA ja ICOMi liikmed, kehtiva pressikaardiga ajakirjanikud, võõrvõimu poolt represseeritud, Tallinn Cardi omanikud

 

NB! Näitusesaalis on ratastool neile, kes kaaslase abiga trepist üles saavad minna.

 

NB! Soodustused kehtivad vastava liikmepileti/kaardi/tõendi ettenäitamisel (va lapsed).

 

 

KHG_4

Kunstihoone galerii

 

Aadress: Vabaduse väljak 6

Avatud: K–P 12.00–18.00, riigipühade ajal suletud

 

Sissepääs tasuta

 

 

LG_12

Tallinna linnagalerii

 

Aadress: Harju 13

Avatud: K–P 12.00–18.00, riigipühade ajal suletud

 

Sissepääs tasuta

 

 

Kontakt

 

Juhataja: Taaniel Raudsepp

taaniel@kunstihoone.ee
+372 58443547

 

Kuraator: Tamara Luuk

tamara@kunstihoone.ee

+372 56250197

 

Kuraator: Anneli Porri

anneli@kunstihoone.ee

+372 5221048

 

Raamatupidaja: Ene Randvee

ene.randvee26@gmail.com

 

Kassapidaja: Sveta Haan

sveta@kunstihoone.ee

tel: 644 29 07 (K—P, 12.00 — 18.00)

 

 

Tallinna Kunstihoonet toetavad

 

logod

 

tridens

 

SAD_1col_sec_bw


Tallinna Kunstihoone ja galeriide näituseprogrammi koostamise põhimõtted:

 

Kureeritus

Kunstihoone programmi eest vastutab kuraator. Programm koostatakse kunstihoone meeskonna ühise töö tulemusena. Kunstihoone kuraatoril on kohustus kureerida ise üks näitus aastas Kunstihoones.

 

Kaasaegsus

Kunstihoone ei eelista üht kunstiliiki või meediumit teisele, näituseprogramm tõukub probleemistikust, mis on Eesti elus oluline. Näeme Kunstihoonet kohana, kus otsitakse vastuseid just tänases Eestis olulistele ühiskondlikele, esteetilistele ning eksistentsiaalsetele küsimustele unustamata seejuures globaalset konteksti. Kunstihoone on institutsioon kaasaegsetele eesti inimestele, mis suhtleb kaasaegsel viisil. Kunstihoone ei ole muuseum ning keskendub ennekõike praegu aset leidvatele kunstipraktikatele.

 

Põlvkondadeülesus

Programm seob ühtseks tervikuks meie tänase kunstivälja eri põlvkondade kunstnike erinevaid tööpraktikaid, ta on võimeline kõnetama ja algatama dialoogi erineva kunstikogemusega looja ja vastuvõtja vahel siin ja praegu.

 

Rahvusvahelisus

Siin kohtuvad eesti kunstnikud väliskuraatorite ja kolleegidega ning eesti kunstipublik kunstilugude paljususega. Saavad kokku erinevad kunstiajalood. Toimub pidev mitmetasandiline mõttevahetus ja kunstiajaloo loomine;

 

Planeeritus

Kunstihoone meeskond töötab kogu aeg vähemalt 24 kuni 36 eeloleva kuu programmiga. Pikaajaline strateegiline planeerimine võimaldab kujundada kaalukaid kunstisündmusi sünkroniseerides näitusepindadel toimuvat nii teiste kunstiinstitutsioonide kui avaliku eluga laiemalt.


ARS_kunstikogu_44

Kunstikogu
Kunstihoone kogu hõlmab ca. 4000 tööd valdavalt aastatest 1970-90, mida saab tasu eest deponeerida. Avalikele näitustele laenutatakse töid tasuta.

 

KH-tuur_15

Publikuprogramm
Tallinna Kunstihoone publikuprogramm on uuendamisel. Ürituste ja programmi tellimiseks pöörduge palun info@kunstihoone.ee.

 

KH_17

Ruumide üürimine
Tallinna Kunstihoone ruumid on ühed kõige esinduslikumad Tallinnas.
Sõltuvalt toimuvast näitusest on meie ruume võimalik üürida erinevateks üritusteks ja sündmusteks.


Kuidas teha näitus Kunstihoones ja galeriides

 

Tallinna Kunstihoone ei korralda tähtajalisi avatud näitusekonkursse. Meie eesmärgiks on tihe koostöö Kunstihoone meeskonna ja kunstnike ning kuraatorite vahel. Kõik, kes on huvitatud näituse korraldamisest Kunstihoones on väga oodatud oma ideid pakkuma. Selleks palume, et saadaksite meile lühikese sünopsise (kuni 1/2 A4), mis saaks olla Kunstihoone meeskonna ja teie kunstniku/kuraatori vahelise diskussiooni alguspunktiks. Näituste ideid võtame vastu ning kohtume huvilistega jooksvalt, kogu aeg. Kui näitus lülitatakse Kunstihoone või tema poolt hallatavate galeriide programmi, siis selle minimaalne ettevalmistusperiood on 6 ja maksimaalne 24 kuud. Kunstihoone ja näitust korraldava osapoole vahel sõlmitakse leping.

 

2016. aasta programm

2016 aasta Kunstihoone, Kunstihoone galerii ja Tallinna Linnagalerii näituste programm kuulutatakse välja 10. detsembril 2015. a.

 

Saaliplaanid

https://goo.gl/jChwtJ