Skip to main content
sdr

Tõlgenduspidu 2021

Kohandame kõigile vanuserühmadele mudilastest seenioriteni

Teema: kunstiteoste kogemise ja tõlgendamise viisid

Erialane sõnavara: graafika, maal, foto, video, skulptuur, installatsioon ja erinevad näitusel esindatud kunstitehnikad

Kestus 60–90 minutit olenevalt rühma soovist

 

Kevadnäitus toob meieni võrratu ideede ja tehnikate külluse. See võimaldab meil läbi proovida

erinevaid teoste tõlgendamise viise tõsiteaduslikest mängulisteni. Nii tekib soe side kunstiga

ja julgus ka hiljem iseseisvalt galeriisse sisse astuda! Aukohal on visuaalse mõtlemise strateegiad (VTS) ehkteose juhendatud tähelepanelik uurimine. Esitame endale väljakutse: kui paljudel erinevatel viisidel on võimalik kunsti kogeda? Proovime lähedalt ja kaugelt, täiesti avatud ja kissis silmadega. Katsetame, mis muutub, kui vaatame vaid paar sekundit või kui võtame aega kogu tähelepanuga sukeldumiseks. 

 

Anname teostele hääle ja lubame neil meid liigutada. Loovtööna saavad osalejad vabalt valitud meediumis esitada oma lemmikteost – tantsuna, helina, luuletusena või joonistades.

 

NB! Sobib ka mängulistele täiskasvanutele.

 

Kella 11 – 18 on näitusesaalid avatud laiemale publikule ning lähtudes piirangutest juhindub Kunstihoone 2+2 ja 25% mahutavuse reeglitest. Seega saame vastu võtta gruppe suuruses kuni 9 inimest, et anda teistele külastajatele võimalus näitust uudistada. Kontaktõppel olevad klassid on oodatud hommikustel aegadel kell 9.00 – 11.00 (teisipäevast reedeni (EST), esmaspäevast reedeni (RUS). Hommikustel aegadel 9-inimeselist piirangut ei rakendu.