Skip to main content

Vaatamise kool

Mis on „Vaatamise kool“?
Haridusprogrammide sari üldhariduskoolide õpilastele, mis suunab kunsti vaatama ja kogema kaasaegse kunsti näituste põhjal. Iga osa on riikliku õppekavaga kooskõlas olev terviklik õpiühik. 2022/2023 hooajal toetavad “Vaatamise kooli” programmid eelkõige põhikooli I astme ja gümnaasiumi kunsti ainekava õpitulemuste omandamist.

“Vaatamise kool” on kõigile TASUTA!

 

Keda ootame?
Kõiki kooliõpilasi! Haridus- ja publikuprogramme viime läbi eesti, vene ja inglise keeles, soovi korral kakskeelse toega.

 

Ülesehitus

  1. Virtuaalne eeltund (45 min), kus me tuleme läbi videosilla Teie klassile külla ja tutvume teemaga Kunstihoone arhiivist valitud teoste põhjal ning teeme koos vahvaid loovaid harjutusi.
  2. Näitusetund (60 min) toimub Kunstihoones peale eeltundi 1–2 nädala pärast. Meenutame ja uurime eeltunnis avastatut käesoleval näitusel.
  3. Järelülesanne ehk õpilaste näitus koolis, mille jaoks saadame täpsemad juhised pärast näitusekülastust. Need on just nii defineeritud, et anda suund klassiga koos tegutsemiseks ja just nii vabad, et lubada loovusel voolata.

 

Kõigi põhikooli I astme klassidega alustame esimesest osast ehk “Punkt, joon ja pind” programmist. Esimese klassiga saab aastas läbida ühe programmi, kolmanda klassiga võib kasvõi kolmele näitusele tulla!

 

Kaasaegse kunstiga võime kohtuda eri kohtades ja see võib ilmuda erinevates vormides. Meiega koos on selle maailma avastamine toetatud ja põnev!

 

Kohandame kõiki “Vaatamise kooli” programme kõigile näitustele.