Koolidele
Pakume “Vaatamise kool” haridusprogramme üldhariduskoolidele:
“Vaatamise kool” on järjestikuste haridusprogrammide sari, mille iga osa on riikliku õppekavaga kooskõlas olev terviklik õpiühik. Teoste uurimine ja arutlused aitavad luua ainetevahelisi seoseid ja terviklikku maailmapilti.
Loe lähemalt SIIT!
“Vaatamise kooli” programmid on üldhariduskoolidele TASUTA!
Haridusprogramm Kevadnäitusel 2023
Võtmesõnad: kaasaegne kunst, dialoog põlvkondade vahel, kunsti keel; ökoloogia ja taaskasutus, enesehool ja emotsionaalne tasakaal, peresuhete ja koosolemise väärtus, ebakindlus ning inimeseks olemise haprus.
Loe lähemalt SIIT!
Programmides osalenute tagasiside .
Lisavõimalusena pakume tasuta interaktiivset haridusprogrammi virtuaalnäitusel, mis sobib hästi kaasaegse kunstiga sõbrunemiseks ning empaatia ja suhtlusoskuste toetamiseks.
Põhikooli I astmele
Põhikooli I astme programm koosneb kolmest järjestikkusest õpiühikust ning hõlmab kunsti õppesisu peamised punktid visuaalse kompositsiooni alustest erinevate tehnikate ja materjalidega tutvumiseni.
- Punkt, joon ja pind
Programm „Punkt, joon ja pind“ uurib mänguliselt geomeetriliste kujundite kaasahaaravaid ilminguid ja väljendusvorme kaasaegse kunsti näidetel.
- Osadest tervik
Uudistame vormi erinevaid avaldumisviise ja kohti põnevate teoste näitel. Avastame samm-sammult, millest koosneb tervik ja kuidas tasapind muutub ruumiliseks.
- Värv ja valgus
Sukeldume valguse ja värvide maailma! Programmis uurime, kuidas värvi ja valguse abil suunata ja hoida tähelepanu. Värv on kogemuslik, tajutav ja suhteline – katsetame, kuidas värv võib muuta ümbritseva omaduste ja tähenduste tajumist.
Põhikooli II–III astmele
Sõltuvalt näitusest pakume kas “Tõlgenduspeo” või “Süvenemise kunsti” programmi, mis koosneb ühest näitusetunnist.
“Tõlgenduspidu”
Fookus: kunstiteoste kogemise ja tõlgendamise viisid
Sõnavara: graafika, maal, foto, video, skulptuur, installatsioon ja erinevad näitusel esindatud kunstitehnikad
Kestus: 60–90 minutit olenevalt rühma soovist
See 4.-9. klassile mõeldud programm on Kevadnäituse hitt! „Tõlgenduspidu“ sobib nii esmakohtumiseks kaasaegse kunstiga kui ka neile, kes soovivad vaatamisoskusi arendada. Vaatame ja tõlgendame näitust, rakendades kujutlusvõimet ja varasemaid kogemusi. Aukohal on visuaalse mõtlemise strateegiad ehk teose juhendatud tähelepanelik uurimine. Loome seoseid ja lisame uusi teadmisi. Kasutame kunsti kogemise erinevaid viise metoodilistest mängulisteni. Kõik osalejad saavad näitusega dialoogi astuda ja lisada teostele oma tõlgenduskihi.
PS: Soovi korral saadaval ka gümnaasiumile
Gümnaasium
Alates novembrist on “Vaatamise kooli” oodatud ka gümnaasiumi õppekava omandavad noored!
Kahest osast koosnev programm on kooskõlas riikliku õppekavaga ja katab kunsti arenguloo modernismist tänapäevani.
Gümnaasiumiprogrammi mõlemad osad koosnevad kolmest osast:
- Virtuaalsed eeltunnid (kaks kohtumist á 45 min)
- Haridusprogramm näitusel (60-90 min)
- Hüpiknäitus koolis
Alustame ajaloolise konteksti loomisest eeltundides, seejärel uurime Kunstihoones näitust ja laiendame omandatud teadmisi ning viimaks valmib hüpiknäitus koolis.