Skip to main content
Haridusprogramm Vaatamise kool
Foto: Olesja Katšanovskaja-Münd

Koolidele

Tallinna Kunstihoone kaasaegse kunsti näitused on tihedas dialoogis ümbritseva eluga, hõlmavad õppekava kõiki läbivaid teemasid ning toetavad üldpädevuste omandamist loomulikult ja mänguliselt.  

 

Pakume “Vaatamise kool” haridusprogramme üldhariduskoolidele:

 “Vaatamise kool” on järjestikuste haridusprogrammide sari, mille iga osa on riikliku õppekavaga kooskõlas olev terviklik õpiühik. Teoste uurimine ja arutlused aitavad luua ainetevahelisi seoseid ja terviklikku maailmapilti. 

Loe lähemalt SIIT!

 

 

 

Haridusprogramm näitusel “Pea-ees!”

Võtmesõnad: ühiskond, virtuaalreaalsus, sotsiaalvõrgustikud, inimkäitumine, müüdid, installatsioon, video.

Loe lähemalt SIIT!

 

Programmides osalenute tagasiside .

 

Lisavõimalusena pakume tasuta interaktiivset haridusprogrammi virtuaalnäitusel, mis sobib hästi kaasaegse kunstiga sõbrunemiseks ning  empaatia ja suhtlusoskuste toetamiseks.

Põhikooli I astmele

Põhikooli I astme programm koosneb kolmest  järjestikkusest õpiühikust ning hõlmab kunsti õppesisu peamised punktid visuaalse kompositsiooni alustest erinevate tehnikate ja materjalidega tutvumiseni. 

 

 1. Punkt, joon ja pind
  Programm „Punkt, joon ja pind“ uurib mänguliselt geomeetriliste kujundite kaasahaaravaid ilminguid ja väljendusvorme kaasaegse kunsti näidetel. 

 

 1. Osadest tervik
  Uudistame vormi erinevaid avaldumisviise ja kohti põnevate teoste näitel. Avastame samm-sammult, millest koosneb tervik ja kuidas tasapind muutub ruumiliseks. 

 

 1. Värv ja valgus
  Sukeldume valguse ja värvide maailma! Programmis uurime, kuidas värvi ja valguse abil suunata ja hoida tähelepanu. Värv on kogemuslik, tajutav ja suhteline – katsetame, kuidas värv võib muuta ümbritseva omaduste ja tähenduste tajumist.

Põhikooli II–III astmele

Sõltuvalt näitusest pakume kas “Tõlgenduspeo” või “Süvenemise kunsti” programmi, mis koosneb ühest näitusetunnist.

 

Süvenemise kunst

Teema: aeglane vaatamine, kunstiteoste analüüsimine, näituse kogemine

 

Kestus: 60–90 minutit olenevalt rühma soovist

„Süvenemise kunst“ viib meid teadlikule avastusretkele. Kuidas uurida kunsti nii, et see meile kõige põnevamalt avaneks? Katsetame, mis muutub, kui püüame saada kiiret ülevaadet või kui võtame aega kogu tähelepanuga sukeldumiseks. Kiirendame, et aeglustada, peatume, et näha, arutleme, et mõista ja liigume, et tajuda. Teadvustame, miks ja kuidas erinevad kunsti kogemise viisid meie jaoks toimivad, et saaksime omandatud oskusi ka hiljem rakendada.

 

2022/2023 hooajal on programm osalejatele TASUTA!


Gümnaasium

Alates novembrist on “Vaatamise kooli” oodatud ka gümnaasiumi õppekava omandavad noored!

 

Kahest osast koosnev programm on kooskõlas riikliku õppekavaga ja katab kunsti arenguloo modernismist tänapäevani.

 

Gümnaasiumiprogrammi mõlemad osad koosnevad kolmest osast:

 • Virtuaalsed eeltunnid (kaks kohtumist á 45 min)
 • Haridusprogramm näitusel (60-90 min)
 • Hüpiknäitus koolis

 

Alustame ajaloolise konteksti loomisest eeltundides, seejärel uurime Kunstihoones näitust ja laiendame omandatud teadmisi ning viimaks valmib hüpiknäitus koolis.