Skip to main content
Haridusprogramm "Vaatamise kool". Tallinna Kunstihoone kaasaegse kunsti näitused on tihedas dialoogis ümbritseva eluga, hõlmavad õppekava kõiki läbivaid teemasid ning toetavad üldpädevuste omandamist loomulikult ja mänguliselt.  
Foto: Olesja Katšanovskaja-Münd

Koolidele

 

Pakume “Vaatamise kool” haridusprogramme üldhariduskoolidele:

 “Vaatamise kool” on järjestikuste haridusprogrammide sari, mille iga osa on riikliku õppekavaga kooskõlas olev terviklik õpiühik. Teoste uurimine ja arutlused aitavad luua ainetevahelisi seoseid ja terviklikku maailmapilti. 

Loe lähemalt SIIT!

 

“Vaatamise kooli” programmid on üldhariduskoolidele TASUTA!

 

Haridusprogramm Kevadnäitusel 2023

Võtmesõnad: kaasaegne kunst, dialoog põlvkondade vahel, kunsti keel; ökoloogia ja taaskasutus, enesehool ja emotsionaalne tasakaal, peresuhete ja koosolemise väärtus, ebakindlus ning inimeseks olemise haprus.

Loe lähemalt SIIT!

 

Programmides osalenute tagasiside .

 

Lisavõimalusena pakume tasuta interaktiivset haridusprogrammi virtuaalnäitusel, mis sobib hästi kaasaegse kunstiga sõbrunemiseks ning  empaatia ja suhtlusoskuste toetamiseks.

Põhikooli I astmele

Põhikooli I astme programm koosneb kolmest  järjestikkusest õpiühikust ning hõlmab kunsti õppesisu peamised punktid visuaalse kompositsiooni alustest erinevate tehnikate ja materjalidega tutvumiseni. 

 

 1. Punkt, joon ja pind
  Programm „Punkt, joon ja pind“ uurib mänguliselt geomeetriliste kujundite kaasahaaravaid ilminguid ja väljendusvorme kaasaegse kunsti näidetel. 

 

 1. Osadest tervik
  Uudistame vormi erinevaid avaldumisviise ja kohti põnevate teoste näitel. Avastame samm-sammult, millest koosneb tervik ja kuidas tasapind muutub ruumiliseks. 

 

 1. Värv ja valgus
  Sukeldume valguse ja värvide maailma! Programmis uurime, kuidas värvi ja valguse abil suunata ja hoida tähelepanu. Värv on kogemuslik, tajutav ja suhteline – katsetame, kuidas värv võib muuta ümbritseva omaduste ja tähenduste tajumist.

Põhikooli II–III astmele

Sõltuvalt näitusest pakume kas “Tõlgenduspeo” või “Süvenemise kunsti” programmi, mis koosneb ühest näitusetunnist.

 

“Tõlgenduspidu”

Fookus: kunstiteoste kogemise ja tõlgendamise viisid

Sõnavara: graafika, maal, foto, video, skulptuur, installatsioon ja erinevad näitusel esindatud kunstitehnikad

Kestus: 60–90 minutit olenevalt rühma soovist

 

See 4.-9. klassile mõeldud programm on Kevadnäituse hitt! „Tõlgenduspidu“ sobib nii esmakohtumiseks kaasaegse kunstiga kui ka neile, kes soovivad vaatamisoskusi arendada. Vaatame ja tõlgendame näitust, rakendades kujutlusvõimet ja varasemaid kogemusi. Aukohal on visuaalse mõtlemise strateegiad ehk teose juhendatud tähelepanelik uurimine. Loome seoseid ja lisame uusi teadmisi. Kasutame kunsti kogemise erinevaid viise metoodilistest mängulisteni. Kõik osalejad saavad näitusega dialoogi astuda ja lisada teostele oma tõlgenduskihi. 


PS: Soovi korral saadaval ka gümnaasiumile

 


Gümnaasium

Alates novembrist on “Vaatamise kooli” oodatud ka gümnaasiumi õppekava omandavad noored!

 

Kahest osast koosnev programm on kooskõlas riikliku õppekavaga ja katab kunsti arenguloo modernismist tänapäevani.

 

Gümnaasiumiprogrammi mõlemad osad koosnevad kolmest osast:

 • Virtuaalsed eeltunnid (kaks kohtumist á 45 min)
 • Haridusprogramm näitusel (60-90 min)
 • Hüpiknäitus koolis

 

Alustame ajaloolise konteksti loomisest eeltundides, seejärel uurime Kunstihoones näitust ja laiendame omandatud teadmisi ning viimaks valmib hüpiknäitus koolis.