Skip to main content

… ja teised valguse varjundid. Kristi Kongi ja Krista Mölder

Kuraator Siim Preiman

Näitus „.. ja teised valguse varjundid“ toob kokku maalikunstnik Kristi Kongi ja fotokunstnik Krista Möldri. Mõlema loomingus on oluline koht värvil, selle värelusel, muutlikkusel ning meelelisel mõjul, kuid üks eelistab ebamaiselt kirkaid, teine põhjamaiselt sombuseid toone. Mõlema mõttelõng saab alguse ruumilisest kogemusest, see tähendab kohast või kohtumisest, millega kohanemine päädib enamasti kunstiteosega. Mõlemad võivad luua totaalseid kunstiruume, aga ka nelinurkseid lapikuid riputatavaid esemeid. Praegu on veel vara öelda, kas koosviibimine tuleb meeldivalt harmooniline või ergutavalt dissonantne.

Kristi Kongi keskendub värvile, valgusele ja ruumile ning tema looming võtab sageli kõikehaaravate installatsioonide kuju. Kristi Kongi on õppinud maali Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja lõpetanud magistrantuuri Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonnas. Viimased isikunäitused „Inimene on taim“ Haapsalu linnagaleriis (2019), „Salajane vilin metsas“ (koos Mari-Leen Kiipliga) Kogo galeriis (2018) ja „Alkeemikud, kunstnikud, puhastajad ja teised“ (koos Kasper Bosmansiga) Kumu sisehoovis (2018).

 

Krista Mölder uurib vihjete ja mõistukujundite kaudu inimese ja keskkonna suhteid. Õppinud fotokunsti Tartu kõrgemas kunstikoolis, Westminsteri Ülikoolis ning lõpetanud magistriõpingud 2006. aastal Eesti Kunstiakadeemias. Viimased isikunäitused „Sa olid lind“ Temnikova ja Kasela galeriis (2020), „Enne kui päike meie silmi pimestas“ Hop galeriis (2020) ja „Jah, siit ma käisin tihtipeale mööda“ ARS Showroom Galeriis (2019).