Skip to main content

Neeme Külm ja Alice Kask. Etteantus

Kuraator Tamara Luuk

Kunstnikule ja meisterinstalleerijale Neeme Külmale läbinisti tuttav linnagalerii on etteantus, millest ta oma seekordset ruumiretke alustab. Mitme värvikihi alla peidetud seinastruktuur, tühi ala galerii lae ja päris lae vahel ning mõndagi muud viskub patsiendina tema skalpelli alla nagu operatsioonilauale. Alice Kask võtab vaatluse alla kokkupuutepunktid ja toimetab nurkades. Sõltumatult, omaenese etteantusest lähtudes.

 

Neeme Külm (1974) lõpetas 1998. aastal Eesti kunstiakadeemia skulptuuriosakonna ja õppis aastatel 2003–2005 interdistsiplinaarsete kunstide osakonna magistriõppes. Tema jõulisemad isikunäitused langevad 2010. aastate esimesse poolde, lähimineviku looming on keskendunud valdavalt meeskonna- ja rühmaväljapanekutele, kooskõndimisele arhitektuuri- ja visuaalkunsti piirimail. Ta on loonud ka tähelepanuväärseid ruumilahendusi avalikku linnaruumi ja olulistele muuseumiväljapanekutele ning pälvinud kultuurkapitali preemiaid.

 

Alice Kask (1976) on lõpetanud Eesti kunstiakadeemia maalikunsti magistriõppe 2002. aastal. Tema esinduslikumad lähimineviku väljapanekud pärast suurt isikunäitust Eesti kaasaegse kunsti muuseumis (2016) on toimunud Helsingi Taidehallis (2018) ja Rüki galeriis (2020). Kask on pälvinud Konrad Mäe preemia 2003. aastal ja Vaal galerii noore kunstniku preemia aastal 2005.