Skip to main content

Olga Jürgenson. Le Bordel Philosophique

Kuraatorid Anders Härm ja Corina L. Apostol

Aastal 2017 tutvustati esimest korda hüperrealistlikke seksinukke, mille „tehisaju“ on ühendatud sensoritega nuku kehas. Samal aastal avati Barcelonas esimene seksinukkude lõbumaja ja viimase kahe aasta jooksul on avatud sarnaseid ka mujal Euroopas. Mõne teadlase arvates edendavad seksinukud tervislikku eluviisi ja seega tuleks seksinukkude lõbumajade asutamist soodustada. Loodetakse, et sellised bordellid vähendavad seksikaubandust ka vägivalda naiste vastu.

 

Olga Jürgensoni isikunäitus „Le Bordel Philosophique“ uurib ja avab erinevaid eetilisi, meelelisi ja praktilisi võimalusi seoses tehisintellektiga partnerite tulekuga meie ühis- ja eraellu.

 

Olga Jürgenson on osalenud tähtsatel suurnäitustel maailma eri paigus, nende seas 56. Veneetsia biennaal, MANIFESTA 10 ning Liverpooli, Moskva ja Uurali biennaal. Ta on Euroopa fondidelt pälvinud stipendiume ja auhindu ning esitati 2011. aastal Kandinsky auhinnale (Moskva). Tema viimase aja isikunäituste toimumispaikade seas on Ermitaaži muuseum Peterburis ja Cambridge’i Ülikooli New Hall Art Collection Ühendkuningriigis. Olga töid leidub riiklikes ja erakogudes maailma eri paigus, sh Vene Riiklikuks Muuseumis ja Vene Riiklikus Kaasaegse Kunsti Keskuses (Venemaa), Oulu Kunstimuuseumis (Soome) ja Cambridge’i Ülikoolis (Ühendkuningriik).

 

Anders Härm on Tallinnas elav ja töötav kuraator, kunstiajaloolane ja esseist. Alates aastast 2017 on ta Eesti Kunstiakadeemias kaasaegse kunsti ja kureerimise lektor ning kuraatoriõppe suuna juht.