Skip to main content

TEISEL POOL MATEERIAT: residentuur

Kuraator Corina L. Apostol

Alates maist 2021 veedab kunstnik Selma Selman kaks kuud Tallinna Kunstihoone residentuuris. Enam kui 200 kandidaadi seast välja valitud Selman loob residentuuri jooksul virtuaalreaalsust käsitlevaid uusi teoseid, mis annavad kunstilise panuse projekti „Teisel pool mateeriat“ („Beyond Matter“) käigus algatatud arutellu.

 

Tallinnas veedetava aja jooksul keskendub kunstnik projektile „Rändavate unistuste muuseum“ („The Museum of Travelling Dreams“), mis rekonstrueerib täitumata jäänud lapsepõlveunistuste mälestusi. Projekti avardamiseks kaasab ta vähemusi, nagu Tallinna roma kogukond (koostöös roma organisatsioonidega), sisserändajad ja LGBTQI+ kogukonnad.

 

Residentuuriprogramm on ulatusliku rahvusvahelise koostööprojekti „Teisel pool mateeriat – kultuuripärand virtuaalreaalsuse lävel“ („Beyond Matter – Cultural Heritage on the Verge of Virtual Reality“) osa. Projekti kaasrahastatakse Euroopa Liidu toetusprogrammist „Loov Euroopa“.

 

Selma Selman on roma päritolu Bosnia ja Hertsegoviina kunstnik. Ta asutas organisatsiooni „Mars To School“ / „Go The Heck To School“, et aidata kogu maailma tütarlapsi, kes ühiskonna normide ja vaesuse tõttu peavad silmitsi seisma tõrjutusega. Ta kaitses kunstide bakalaureusekraadi 2014. aastal Banja Luka Ülikooli maaliosakonnas ja lõpetas 2018. aastal kunstide magistrikraadiga Syracuse’i Ülikooli transmeedia-, visuaal- ja etenduskunstide osakonna New Yorgis.