Skip to main content

Vikerkaar üle Lasnamäe

Neljapäeval, 27. aprillil kell 18.00 olete oodatud osalema näituse „Pea ees!“ publikuprogrammis „Vikerkaar üle Lasnamäe“ Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljonis.

 

Programm „Vikerkaar üle Lasnamäe“ algab giidituuriga näitusel, millele järgneb paneeldiskussioon Eesti LGBTQ+ kogukonna organisatsioonide esindajatega. Arutelu on inspireeritud Läti kunstniku Kristaps Ancānsi teosest „Polaarvikerkaar“. See on tasuta rakenduse kaudu nähtav liitreaalsuse skulptuur, mis kasutab vikerkaart rõõmu, inspiratsiooni ja õigluse eest võitlemise sümbolina, et suurendada kväärkogukondade kõlapinda ja levitada nende lugusid.

 

Vestlusringi eesmärk on arutleda kväärkogukondade turvalisuse üle nii digiruumis kui ka kohalikus olustikus. Laiemalt soovime keskenduda abieluvõrdsuse ja transsooliste kohtlemise küsimusele Eestis ning leida valupunktid või mustrid, mis takistavad kogukonna kasvamist, turvalisust ning isiklikku heaolu. Turvalise ruumi loomine on väga oluline ja tihti on raske leida vahendeid või teadmisi selle kujundamiseks nii, et säiliks kollektiivne energia.
Vestlusring toob kokku organisatsioonide eksperditeadmistega esindajad, kes jagavad oma kogemusi, teadmisi, valusid ja rõõme. Soovime, et publik lahkuks uute teadmistega kogukondade kujundamisest ja saaks vahendid, et kaitsta end vihakõne eest nii avalikus kui ka digiruumis.

 

Vestlusringis osalevad Mel Zelmin (Eesti transinimeste ühing), Manny de Guerre (Q-Space), Jana Levitina (Feministeerium) ja Kaisa Linn (Tartu LGBT+). Vestlusringi modereerib Hanna Kannelmäe.
Programmi kava
18.00 ringkäik näitusel koos giidiga
18.30 Kristaps Ancānsi ja Corina L. Apostoli sissejuhatus
18.45 etteasted (Roven Jõekäär ja Same Me)
19.00 vestlusring „Kuidas luua turvalist kväärkogukonda kohalikus ja digiruumis?
20.15 Q&A publikuga
20.30 programmi lõpp

 

Üritus on tasuta ja toimub inglise keeles.

 

Kunstihoone publikuprogrammis osalemisel nõustud jälgima turvalise ruumi reegleid. Me ei talu homofoobiat, transfoobiat, rassismi, ableismi, seksismi ega muud käitumist, mis tekitab teistes osalejates ebamugavust.

 

Näitus «Pea ees!» on valminud rahvusvahelises koostöös uurimisprojekti „Teisel pool mateeriat“ („Beyond Matter“) raames, mida kaasrahastab Euroopa Liidu toetusprogramm „Loov Euroopa“.