Skip to main content
Visuaal: Salto Arhitektuuribüroo

Lasnamäe paviljon

Tallinna Kunstihoone uus näitusepaviljon avas Lasnamäel Lindakivi keskuse kõrval aadressil Jaan Koorti 24 uksed 19. novembril 2022!

 

Avamine toimus Tamara Luuki kureeritud näitusega „Mis saab neist armsatest tüdrukutest?“, mis räägib naistest meeste ja meestest naiste taustal tänapäeval, kui on veel natuke minna õndsa ajani, „kus kõik naised vennad on, kõik mehed õed“. Näitus sai inspiratsiooni Alexei Gordini 2013. aastal tehtud videotest „No more Hope for Lovely Creatures“ ja „What Junkie Dreamed of Before His Death“. Osalevad ka Maria Sidljarevich, Vassa Ponomarjova, Anu Põder, Alice Kask, Merike Estna, Jevgeni Zolotko jt.

 

Kunstihoone kui riikliku tähtsusega kultuuriasutus jätkab Lasnamäel oma tuntud ja tunnustatud kvaliteediga näituste korraldamist, kuid kasvatab publikuprogrammide mitmekesisust ja kogukonda kaasavaid tegevusi nii eesti kui ka vene keeles. Lindakivi keskuse ümbrus on Lasnamäe üks tuiksooni ja Kunstihoone näitusepaviljon eesmärk on piirkonna kultuurielu elavdamine. Kunstihoone näitused ja haridusprogrammid saavad Lasnamäel olema tasuta, et võimaldada kõigile ligipääsu kaasaegsele kunstile.

 

SA Kunstihoone, Lasnamäe linnaosavalitsus ja Kultuurikeskus Lindakivi sõlmisid koostöölepingu, et toetada Tallinna Kunstihoone ajutist kolmist Lasnamäele ja seeläbi edendada kultuuritegevust ja lõimumist Lasnamäe linnaosas. Tallinna Kunstihoone kolib Lasnamäele ajaks, kui Vabaduse väljakul asuv legendaarne peamaja on kapitaalremondis. Kunstihoone ehitab näitustegevuseks Kultuurikeskuse Lindakivi tagusele platsile ajutise, taaskasutatava hoone pindalaga 600 ruutmeetrit, mida hakkab kasutama näitusepinna ja kohvikuna. Hoone autoriks on Salto Arhitektuuribüroo.

 

Vabaduse väljakul asuv Tallinna Kunstihoone legendaarne peamaja läbib samal ajal arhitektuuribüroode KUU Arhitektid ja Pink ideelahenduse järgi põhjaliku uuenduskuuri 2025. aastaks ja avatakse seejärel maailmatasemel kunstikeskusena.