Skip to main content

Kunst ja kõlapind

Vanusele alates 13

Teema: kontseptuaalne kunst, proportsioonid ja inimsuhted

Erialane sõnavara: proportsioon, installatsioon, ühiskondlik kunst, sümbol, illustratsioon, kunstiobjekt, kontseptuaalne kunst

Kestus 60–90 minutit olenevalt rühma soovist

 

Flo Kasearu, kasutades erinevaid väljendusvahendeid, käsitleb kunsti mänguliselt, väljakutsuvalt ja kontseptuaalselt. Kohtame saalis nii inimesi ärritanud üllatavate pisiasjade illustratsioone, sügavaid videoteoseid kui ka sümboolsete tool-objektide ja toataimede installatsioone. Kõik need väljendavad näituse tervikidee üht tahku: peatükkidena rullub lahti lähisuhtevägivald ja selle võimalikud lahendused.

 

Vaatame, milliseid kontseptuaalse kunsti võtteid Kasearu kasutab. Uurime, kuidas proportsioonide ehk suurussuhete abil rääkida olulisi lugusid lähisuhetevägivallast ja sellest välja tulemise teekonnast. Saame teada, mis on taimedel ühist inimestega ja mis juhtub, kui mõni väike asi näib väga suur või vastupidi. Uurime ka, kuidas üksteist rohkem märgata ja toetada. Praktilise loovülesandena jutustame lugusid oma elust, kasutades teadlikult proportsioone ja anname neile vormi.

 

 


 

Antud haridusprogramm on saadaval ka näituse virtuaalplatvormil Zoomi vahendusel. Vaja on vaid head internetiühendust ja valmisolekut sukelduda kaasaegse kunsti põnevasse maailma! Meie haridustöötajad juhendavad tundi ja näituse põhjaliku veebiversiooni vahendusel oleksite justkui Kunstihoones kohal! Praktilise loovülesande kohandame teie võimalusi arvestades. Vaata lähemalt virtuaal.kunstihoone.ee. Virtuaalse haridusprogrammi tasu on 30 eurot.