Skip to main content
Vastvalminud kunstihoone 1934 aastal

Kunstihoonest

SA Kunstihoone on 1934. aastast tegutsev kaasaegse kunsti asutus, mille näituseprogrammi näeb ajaloolise peahoone restaureerimistööde ajal kahel pinnal – Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljonis (Jaan Koorti 24) ja Tallinna Linnagaleriis (Harju 13). Kunstihoone näitusi installeerib stuudio Valge Kuup.

 

Kunstihoone tegeleb kaasaegse kunsti ja ühiskonna põletavate küsimustega,  pakub programmi kaasaegsele vaatajale ning aitab tänastel kunstnikel luua uusi näitusi ja teoseid. Selleks toome välja 10 kuni 12 näitust aastas olles sellega üks Eesti suurimaid kunstiprodutsente.

 

Oleme osa rahvusvahelisest kaasaegse kunsti elust, aitame hoida aktiivset mõttevahetust eesti ja rahvusvahelise kunstielu ja kunstipubliku vahel. Lisaks Eestile organiseerime näitusi ka välismaal. Oma programmi koostades peame oluliseks selliseid  väärtusi nagu kaasaegsus, rahvusvahelisus, kureeritus ning põlvkondadeülesus.

 

Lisaks näitustele leiab meie programmist performance’id, kontserte, etendusi, vestlusringe ja palju muud huvitavat.

 

Tule kunstihoonesse, kunst avardab maailma!

 

 

Näituse tegijale

Soovid teha näitust Tallinna Kunstihoones või tunned lihtsalt huvi meie programmi koostamise põhimõtete vastu?

 

Kunstihoone korraldab ajaloolise peahoone restaureerimistööde ajal näitusi kahel pinnal – Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljonis (Jaan Koorti 24) ja Tallinna Linnagaleriis (Harju 13). Programmi koostamise eest vastutavad kuraatorid, kes lähtuvad valikute tegemisel nii laekunud pakkumistest kui ka kunstnikele ja külaliskuraatoritele otse esitatud kutsetest.

 

Korrapärast tähtajaga konkurssi Kunstihoones ei toimu, näitusepakkumised on oodatud igal ajal. Silmas tuleks aga pidada, et jooksvalt töötatakse ette vähemalt kahe aasta programmiga ning ühel hooajal korraldatakse kunstihoone kõikidel pindadel kokku 15-17 näitust (10-15 aastail 2023–24).

 

Oodatud on pakkumised kõikidelt kutselistelt eesti ja välismaistelt kunstnikelt ja kuraatoritelt, üht kunstiliiki või meediumit teistele eelistamata. Oluline on näituseprojekti läbimõeldus ning selle haakumine kaasaegse avaliku eluga. Kunstihoone ei ole muuseum, vaid ajutisi näitusi korraldav asutus, mille programm kõnetab olulisi ühiskondlikke, esteetilisi ja eksistentsiaalseid küsimusi.

 

Põhjalik näitusepakkumine koosneb kontseptsioonist, osalevate kunstnike ja kuraatorite portfooliotest koos biograafiatega, tehniliste nõudmiste nimekirjast ja tegevuskavast koos aja- ja ruumieelistustega.

 

Kunstihoone on ise oma näituste produtsent. See tähendab, et näituste korraldamise kulud katab Tallinna Kunstihoone. Selle alla kuuluvad näiteks installatsiooni-, transpordi-, reklaami-trüki- ja tõlkimiskulud. Samuti sõlmime kunstnike ja kuraatoritega lepingud, mis reguleerivad osapoolte kohustused ja mille alusel maksame tasusid.

Toetajad