Haridusprogramm näitsel "Abstraktsioon kui avatud eksperiment"
Foto: Gerttu Juhkam

Haridus

#kh_raamat (Tallinna Kunstihoone publikuprogrammide külalisteraamat Instagrammis!)

Pildista üles Sind kõnetavast vaatenurgast teos, mis pani Sind millegi üle mõtlema, tekitas küsimuse! Postita see Instagrammi ning algata aktiivne dialoog teose, teiste külastajate või lausa kunstniku endaga! Jaga pildi allkirjas oma mõtteid, küsi kunstnikult ja kuraatorilt küsimusi! Ära unusta oma postitusele lisamast teemaviidet #kh_raamat, et dialoog hoo sisse saaks!

 

Kunstihoone haridus- ja publikuprogrammid

Kõigi haridus- ja publikuprogrammide puhul tuleb tasuda vaid näitusepileti eest (6€/3€), ringkäik või galeriitund on tasuta!

 

Eelkooliealised sisenevad ka näitusele tasuta. Registreeri meie veebilehel www.kunstihoone.ee/haridus või saada e-kiri publik@kunstihoone.ee. Galeriitunnid toimuvad K–R 12:00–19:00, osalejate miinimumarv on 4.

Elavhõbe haridusprogramm

FOTO METAFOORID

Vanusegrupp: 5+
Fookus: fotograafilised taju- ja tõlgendusvõtted
Kunstisõnavara: fotograafia, suumimine,
must-valge, metafoor
Kestus: 60-90 minutit vastavalt grupi eelistusele

 

Juba ammu pole fotograafia ainult pilt profikaamera filmilindil ja ilmutamise järgselt läikival fotopaberil. Ta on tänu uutele tehnoloogiatele alati meie haardeulatuses, rääkimata nägemisraadiusest, ometi voolav ja tabamatu nagu elavhõbe. Seekordne Fotokuu näitus Kunstihoones viib meid sügavale meie endi tajudesse, kaugemale piltide tasapinnalisusest.

 

Küsime: kuidas mõjutavad fotograafilised võtted tõlgendusi, mida meid ümbritsevale reaalsusele anname? Uurime fotograafia metafoore (näiteks raamimist, suumimist, must-valgeks muutmist, tardumist jne). Näituse vaatamisest võib saada performance, must marmorplaat võib tunduda hoopis valge plaadi negatiivina, kivikuju mängus tardumine võib olla hoopis filmilindi pausile panemine ja väga väikesed objektid võivad ilmuda ruumi suurendatuna.

Haridus- ja publikuprogramme kohandame kõigile vanuse- rühmadele mudilastest seenioriteni ja viime läbi eesti,

vene ja inglise keeles, soovi korral keelekümblusena.

 

Registreeri veebilehel www.kunstihoone.ee/haridus või saada e-kiri publik@kunstihoone.ee.

MEDITATIIVNE RINGKÄIK

Noortele ja täiskasvanutele

3. oktoobril ja 7. novembril kell 19.00

 

Tule Kunstihoone näitusele siis, kui maja on vaikne ja näitus publikule suletud. Meditatiivne rännak kunsti keskel võimaldab võtta aega, süveneda ja avastada uusi tahke nii endas kui teostes.

 

Soovitatav eelregistreerimine aadressil publik@kunstihoone.ee.

SALLY SABAS

4-8-aastastele lastele
26. oktoobril kell 14:00

 

Suur, karvane ja sõbralik Sally-koer võtab oma pika saba otsa näituse kõige väiksemad külastajad (4–8-aastased), et teha koos üks mänguline ringkäik ning tutvustada koos lastega nende vanematele näitust.

 
Programm nagu hea perefilm, mis pakub vaatamisrõõmu ja avastamist suurtele ja väikestele kunstisõpradele.

RINGKÄIK

Eelregistreerimiseta, noortele ja täiskasvanutele
kolmapäeviti kell 17:30 ja laupäeviti kell 14:00 eesti keeles

 

Kolmapäevase ja laupäevase ja ringkäigu jooksul avastatame teoste tähenduskihtide rikkalikku maailma, osalejatel on soovi korral võimalik ka ise panustada tõlgenduste paljususse. Arutelu käigus loome mitmekesise tähendusvälja ja süveneme põhjalikumalt eri kunstnike autoripositsioonidesse. Eesti- ja inglisekeelne näitusegiid on majas kolmapäevast reedeni, vene keelne kolmapäeval ja neljapäeval. Astu ligi või telli ette publik@kunstihoone.ee

 

Ringkäiku saab tellida eesti, inglise ja vene keeles. Tasuda tuleb näitusepileti eest (6€/3€), ringkäik on tasuta!

 

Pakkumine kehtib, kui on vähemalt 4 osalejat.