Skip to main content
Haridusprogramm Vaatamise kool
Foto: Olesja Katšanovskaja-Münd

Haridus

Tallinna Kunstihoone näitused on tihedas dialoogis ümbritseva  eluga, hõlmavad õppekava kõiki läbivaid teemasid ning toetavad üldpädevuste omandamist loomulikult ja mänguliselt. Vaatame ja tõlgendame näitust, kasutades eri meeli ja varasemaid arusaamu. Loome seoseid ja lisame uusi teadmisi. Kasutame kunsti kogemise erinevaid viise metoodilistest mängulisteni.

 

  • Kaasaegse kunstiga võime kohtuda eri kohtades ja see võib ilmuda erinevates vormides. Meiega koos on selle maailma avastamine toetatud ja põnev!
  • Uurime kunsti mitmekesistel viisidel  ja innustame õpilasi end väljendama. Sisukas ja avatud arutelu kunsti keskel arendab loovat mõtlemist ning isiklike seoste loomist.

 

Tallinna Kunstihoone haridusprogrammid väärtustavad kaasaegset kunsti ning muudavad selle tähenduskihtide rikkaliku maailma mõistetavaks ja põnevaks. Samm-sammult ja teos-teoselt avaneb piiritu kunstimaailm, osalejate loovus ja väljendusjulgus. Märkamatult õpime kunsti keelt – pealtnäha keerukad mõisted muutuvad sisukaks ja suupäraseks, sõnavara laienedes märkab pilk järjest enam nii detaile kui neist moodustuvat tervikut. Seosed tekivad nii iseenda kui ümbritseva maailmaga. Võtame aega ja süveneme teoste taga peituvatesse sõnumitesse ning teostuse meisterlikkusesse. Aktiivsete arutelude ja mitmekesiste loovülesannetega loome kunsti mõistmist toetava näitusekogemuse.

Õpetajale

Tallinna Kunstihoone näitused on tihedas dialoogis ümbritseva eluga, hõlmavad mitte ainult kunsti ainekava vaid toetavad üldpädevuste omandamist loomulikult ja mänguliselt. Vaatame ja tõlgendame näitust, kasutades eri meeli ja oma kogemusi. Loome seoseid ja lisame uusi teadmisi. Kasutame kunsti kogemise erinevaid viise.   Keda ootame? Kõiki õpilasi algklassidest esmakursuste tudengiteni! Haridus- ja publikuprogramme viime läbi eesti, … Loe edasi

Põhikooli II ja III aste

Haridusprogramm, mis sobib 4.-9. klassidele ja vaheldub vastavalt näitusele.

 

Tõlgenduspidu” võimaldab meil läbi proovida erinevaid teoste tõlgendamise viise tõsiteaduslikest mängulisteni. “Süvenemise kunst“ viib meid teadlikule avastusretkele. Kuidas uurida kunsti nii, et see meile kõige põnevamalt avaneks?

 

2022/2023 hooajal on programm osalejatele TASUTA!


Tuurid

Hetkel tuure ei toimu.