Skip to main content
Haridusprogramm näitsel "Abstraktsioon kui avatud eksperiment"
Foto: Gerttu Juhkam

Haridus

Kõigi haridus- ja publikuprogrammide puhul tuleb tasuda vaid näitusepileti eest (6€/3€), ringkäik või galeriitund on tasuta!

 

Eelkooliealised sisenevad ka näitusele tasuta. Registreeri meie veebilehel www.kunstihoone.ee/haridus või saada e-kiri publik@kunstihoone.ee. Galeriitunnid toimuvad K–R 12:00–19:00, osalejate miinimumarv on 4.

MATERJALI MAAGIA

Fookus: materjalikasutus
Sõnavara: installatsioon, fotograafia- ja maalitehnoloogia
Kestus: 60–90 min vastavalt grupi soovile

 

Mis teeb maalist maali ja fotost foto? Mis on see miski, mis jääb pinnal kujutatu ja aluse füüsilise koostise vahele? “Materjali maagia” toob esile kunstnike erilise suhte meediumisse – materjal on klassikaline ja traditsioone ülistav, kuid… selle kasutus ja tähendus võib olla ootamatu. Programm saab tõuke eksponeeritud teostest, lammutab need tähendus- ja materjalitükkideks ning viib meid uurima maalikunsti ja fotograafia arengut läbi aja.


TÕLGENDUSPIDU

Fookus: kunstiteoste kogemise ja tõlgendamise viisid
Sõnavara: graafika, maal, foto, video, skulptuur, installatsioon
Kestus: 60–90 minutit vastavalt grupi soovile

 

Kevadnäitus toob meieni võrratu ideede ja tehnikate külluse, mis võimaldab kogeda erinevaid teoste tõlgendamise viise tõsiteaduslikest mängulisteni. Aukohal on visuaalse mõtlemise strateegiad ehk teose juhendatud tähelepanelik uurimine, vanemate õpilastega põhjalikku süvenemist soosiv TABULA meetod.

 

NB! Sobib ka mängulistele täiskasvanutele.

KOMPA – KOMPA

Fookus: eneseväljendus ja ümbritsevaga suhestumine, kunstitehnikad
Sõnavara: kompositsioon, maal, graafika, video, installatsioon, skulptuur
Kestus: 60–90 minutit vastavalt grupi soovile

Kevadnäitusel kompame kunstiteoseid läbi aistingute ning kunstniku materjali- ja vormivalikute. Vaatame, kas ja kuidas on kunstniku valitud tehnika tema idee teenistuses. Süveneme materjali ja keskendume kompositsioonile. Otsime vastust küsimusele, miks kunstnik kasutab just seda tehnikat eneseväljendamiseks ning kuidas see seostub tema ideega?