Skip to main content
Haridusprogramm näitsel "Abstraktsioon kui avatud eksperiment"
Foto: Gerttu Juhkam

Haridus

Kõigi haridus- ja publikuprogrammide puhul tuleb tasuda vaid näitusepileti eest (6€/3€), ringkäik või galeriitund on tasuta!

 

Eelkooliealised sisenevad ka näitusele tasuta. Registreeri meie veebilehel www.kunstihoone.ee/haridus või saada e-kiri publik@kunstihoone.ee. Galeriitunnid toimuvad K–R 12:00–19:00, osalejate miinimumarv on 4.

EMPAATIA KOOL

Vanusegrupp: alates 5. eluaastast

Fookus: empaatia arendamine läbi kaasaegse kunsti uurimise
Sõnavara: kaasaegne kunst, empaatia
Kestus: 60–90 min vastavalt grupi soovile

 

Kuidas me suhtume puudega inimestesse? Kuidas võtame arvesse üksteise võimalusi ja vajadusi ka siis, kui meie endi omad on erinevad? Mis juhtub, kui kommunikatsioonis on katkestus? Mis võiks olla parem eri vaatenurkade avamiseks kui üks rikkalik kaasaegse kunsti näitus! Kuraatorid Christine Sun Kim ja Niels Van Tomme toovad meieni 10 kunstnikku üle maailma (EST, DK, UK, USA).

 

„Empaatia kooli“ nimelises haridusprogrammis uurime põnevaid kunstiteoseid ja nende läbi avanevat maailma. Praktilises ülesandes kutsume osalejaid mõtlema nagu disainerid, linnaplaneerijad ja inimesed, kel on süda õiges kohas: kavandame vabalt valitud konkreetsesse paiga „universaalselt kättesaadavaks“.

Ringkäik näitusel

Ringkäigud toimuvad:

kolmapäeviti 17:30 ja laupäeviti kell 14:00 eesti keeles,

neljapäeviti 17:30 ja pühapäeviti kell 16:00 vene keeles.

 

Eesti- ja inglisekeelne näitusegiid on majas kolmapäevast reedeni. Vene keeles ootab giid külastajaid kolmapäeval ja neljapäeval. Astu ligi või telli ette publik@kunstihoone.ee. Ringkäigu saab tellida eesti, inglise ja vene keeles.

Sally Sabas 4-8 aastastele lastele

Suur, karvane ja sõbralik Sally-koer võtab 25. jaanuaril 2020 kell 12:00 oma pika saba otsa näituse kõige väiksemad külastajad, et teha üks mänguline ringkäik. Programm on nagu hea perefilm, mis pakub vaatamisrõõmu ja avastamist suurtele väikestele kunstisõpradele.

Meditatiivne ringkäik noortele ja täiskasvanutele

Meditatiivne ringkäik toimub 9. jaanuaril ja 20. veebruaril 2020 kell 18:30.

 

Tule Kunstihoone näitusele siis, kui maja on vaikne ja näitus publikule suletud. Meditatiivne rännak kunsti keskel võimaldab võtta aega, süveneda ja avastada uusi tahke nii endas kui teostes.


MATERJALI MAAGIA

Fookus: materjalikasutus
Sõnavara: installatsioon, fotograafia- ja maalitehnoloogia
Kestus: 60–90 min vastavalt grupi soovile

 

Mis teeb maalist maali ja fotost foto? Mis on see miski, mis jääb pinnal kujutatu ja aluse füüsilise koostise vahele? “Materjali maagia” toob esile kunstnike erilise suhte meediumisse – materjal on klassikaline ja traditsioone ülistav, kuid… selle kasutus ja tähendus võib olla ootamatu. Programm saab tõuke eksponeeritud teostest, lammutab need tähendus- ja materjalitükkideks ning viib meid uurima maalikunsti ja fotograafia arengut läbi aja.


TÕLGENDUSPIDU

Fookus: kunstiteoste kogemise ja tõlgendamise viisid
Sõnavara: graafika, maal, foto, video, skulptuur, installatsioon
Kestus: 60–90 minutit vastavalt grupi soovile

 

Kevadnäitus toob meieni võrratu ideede ja tehnikate külluse, mis võimaldab kogeda erinevaid teoste tõlgendamise viise tõsiteaduslikest mängulisteni. Aukohal on visuaalse mõtlemise strateegiad ehk teose juhendatud tähelepanelik uurimine, vanemate õpilastega põhjalikku süvenemist soosiv TABULA meetod.

 

NB! Sobib ka mängulistele täiskasvanutele.

KOMPA – KOMPA

Fookus: eneseväljendus ja ümbritsevaga suhestumine, kunstitehnikad
Sõnavara: kompositsioon, maal, graafika, video, installatsioon, skulptuur
Kestus: 60–90 minutit vastavalt grupi soovile

Kevadnäitusel kompame kunstiteoseid läbi aistingute ning kunstniku materjali- ja vormivalikute. Vaatame, kas ja kuidas on kunstniku valitud tehnika tema idee teenistuses. Süveneme materjali ja keskendume kompositsioonile. Otsime vastust küsimusele, miks kunstnik kasutab just seda tehnikat eneseväljendamiseks ning kuidas see seostub tema ideega?