Skip to main content
Haridusprogrammi toimuvad T-R 11:00-18:00

Haridus

Pakume haridusprogramme:

põhikooli I astmele: haridusprogrammide sari “Vaatamise kool”,
alates põhikooli II astmest: haridusprogramm “Süvenemise kunst”.

 

UUS UNIKAALNE haridusprogrammide sari „VAATAMISE KOOL“

 

 • Terviklik õpiühik, kooskõlas riikliku õppekavaga – toetame õpetajat tundide läbi viimisel!
 • Süsteemsed teadmised, uued vaatenurgad ja kunsti kogemise ning loomise viisid mängulistest metoodilisteni!
 • 2021/2022. hooajal kõigile osalejatele TASUTA!

 

Registreeri veebilehel või saada e-kiri publik@kunstihoone.ee!

 

Mis on “Vaatamise kool”?

Järjestikuste haridusprogrammide sari üldhariduskoolide õpilastele. Suunab kunsti vaatama ja kogema kaasaegse kunsti näituste põhjal.

 

Keda ootame?

Esimesel hooajal on tähelepanu keskmes 1.–3. klassi õpilased.

 

Miks tulla?

Programm (kolm õpiühikut) hõlmab 1.–3. klassi kunsti õppesisu peamised punktid visuaalse kompositsiooni alustest erinevate tehnikate ja materjalidega tutvumiseni.

 

Tallinna Kunstihoone näitused on tihedas dialoogis kaasaegse ühiskonnaga, hõlmavad õppekava kõiki läbivaid teemasid ning toetavad üldpädevuste omandamist loomulikult ja loominguliselt. Vaatame ja tõlgendame näitust, kasutades eri meeli ja varasemaid arusaamu. Loome seoseid ja lisame uusi teadmisi. Kasutame kunsti kogemise erinevaid viise metoodilistest mängulisteni.

 • Kaasaegse kunstiga võime kohtuda eri kohtades ja see võib ilmuda erinevates vormides. Meiega koos on selle maailma avastamine toetatud ja põnev!
 • Uurime kunsti mitmekesistel viisidel ja innustame õpilasi end väljendama. Sisukas ja avatud arutelu kunsti keskel arendab loovat mõtlemist ning isiklike seoste loomist.
 • Praktiline loovülesanne toob kooli vaheldusrikkust ja kaasaegse kunsti elevust. Muudame kooli ajutiseks kunstisaaliks ning jagame kogemust teiste õpetajate ja õpilastega!

 

Süvenemise kunst (alates PK II)

Õpilastele alates 4. klassist pakume programmi “Süvenemise kunst”, mis viib meid teadlikule avastusretkele. Millised kunstiteoste uurimise meetodid aitavad õpilastel kunstile kõige lähemale saada? Kiirendame, et aeglustada, peatume, et näha, arutleme, et mõista ja liigume, et tajuda. Teosed näitusel “…ja teised valguse varjundid.

 

Kristi Kongi ja Krista Mölder kutsuvad meid märkama peeneid nüansse valguses, varjudes ja värvis ning mõtlema põnevatel teemadel nagu aeg ja unistused.

 

Osalemine näitusepiletiga (4€/õpilane, saatjad osalevad tasuta), registreeru publik@kunstihoone.ee või Kunstihoone kodulehel.


„VAATAMISE KOOL“ põhikooli esimesele astmele

Põhikooli esimesele astmele suunatud programm koosneb kolmest osast. 

 

 1. Punkt, joon ja pind (PK I)

Programm „Punkt, joon ja pind“ uurib punkti kui geomeetrilise kujundi kaasahaaravaid ilminguid ja väljendusvorme kaasaegse kunsti näidetel. Erinevate teemade ja tehnikatega tutvudes avastame, kuidas tantsivast täpist saab joon ning tekivad pinnad.

 

Näitusel “Mis sillutab teed uuele maailmale?” asetame end punktina sündmuste keskele ja loome õpilastega ühise ajajoone. Vaatame, kuidas luua tähenduslikke seoseid ja uurime, kuidas sõnad võivad vormuvad joonteks.

 

 1. Osadest tervik

Uudistame vormi erinevaid avaldumisviise ja kohti põnevate teoste näitel. Avastame samm-sammult, millest koosneb tervik ja kuidas tasapind muutub ruumiliseks. Mitmemõõtmeliste kunstiteoste erinevaid tahke ja tasandeid tutvustav programm võtab kuju loova argistest esemetest installatsiooni näol.

 

 1. Värv ja valgus

Sukeldume valguse ja värvide maailma! Programmis uurime, kuidas värvi ja valguse abil suunata ja hoida tähelepanu. Värv on kogemuslik, tajutav ja suhteline – katsetame kuidas värv võib muuta ümbritseva omaduste ja tähenduste tajumist.

 

Iga osa koosneb kolmest tunnist.

 

 • Virtuaalne eeltund

Igale näitusekülastusele eelneb teemat avav veebitund (eeltund), mille viivad läbi Kunstihoone haridustöötajad. Kunstihoone rikkalikust arhiivist pärit teoseid sisaldav interaktiivne eeltund aitab konkreetse teema lainele häälestuda nii, et Kunstihoones saab avastusrõõmule lisaks ka ära tundmist nautida.

 

 • Haridusprogramm näitusel

Näitusekülastusel uurime valitud teemat (nt “Osadest tervik”) käesoleva näitusest lähtuvalt. Aktiveeritud eelteadmised toetavad näituse sisukat kogemist ja uute teemasiseste seoste loomist.

 

 • Loovtöö koolis

Saadud inspiratsioonile aitab vormi anda järgmises koolitunnis valmiv loovtöö (järeltund). Õppimist toetab teatavasti meenutamine. Selleks ja praktilise ülesande juhendamiseks varustame Sind, armas õpetaja, järeltunni juhistega. Need on just nii defineeritud, et anda suund klassiga koos tegutsemiseks ja just nii vabad, et lubada loovusel voolata.

 

Registreeri veebilehel või saada e-kiri publik@kunstihoone.ee!

 

Kunstihoone haridusprogrammid sünnivad koostöös Sally Stuudio kunstikooliga.