Foto: Karolin Nummert

Haridus

Kunstihoonesse on põhjust tihti sisse astuda, sest iga paari kuu tagant vahetuvad näitused toovad uued põnevad galeriitunnid ja ringkäigud, mis on kokku pandud koostöös Sally Stuudioga.

 

Tavapärastel avamisaegadel on etteteatamisega võimalik osa saada meie haridusprogrammidest – galeriitundidest või näituseringkäikudest. Minimaalne osalejate arv on neli inimest ning programme saab tellida nii eesti, vene kui ka inglise keeles, soovi korral keelekümblusena. Osalemise eest lisatasu ei küsita, osta tuleb vaid näitusepilet.

 

Kõigil huvilistel on võimalus Tallinna Kunstihoone publikuprogrammide tegemistega kursis olla ka Facebooki vahendusel. Lisaküsimuste korral palume ühendust võtta meie haridustöötajaga telefonil +372 51948419.

 

Eksperimenta! Lõhates majandust haridusprogramm

“Tooteid igaks elujuhtumiks 1”

Põhikooli nooremale ja keskmisele kooliastmele: disain & leiutamine, taaskasutus, brand

90 min

FOOKUS: disainerlik mõtlemine toote kujundamisel, leiutamine, kunstiteos kui toode
SÕNAVARA: disain, disainerlik mõtlemine
ÜLDPÄDEVUSED: Sotsiaalne pädevus, suhtluspädevus, ettevõtluspädevus

 

Avame toodete loomise protsessi ning mõtleme meid ümbritsevate esemete otstarbe üle. Kui palju erineva eesmärgiga esemeid kasutame igapäevaselt ning millistele neist võiksime leida hoopis uue, nutika kasutuse?

“Tooteid igaks elujuhtumiks 2”

Põhikooli vanemale kooliastmele ja gümnaasiumile: disain, katkestus, bränd, metafoor ja lugude jutustamine

90 min

FOOKUS: brändi kujunemine ja kasutaja osakaal selles, kunstiteos kui toode
SÕNAVARA: bränd, disaini protsess
ÜLDPÄDEVUSED: väärtuspädevus, suhtluspädevus, ettevõtluspädevus

 

Esemetega käivad tihti kaasas lood, mis räägivad seiga kasutaja elust, harjumustest ning ajastust, kust ese pärineb. Uurime esemete ja brändi loomise protsessi, vaatame minevikku ja tulevikku ning mõtleme meid ümbritsevate esemete otstarbe üle.

“Tee ise Eksperimenta!”

Põhikooli vanemale astmele ja gümnaasiumile

90 min


FOOKUS: Kunstiteoste omavahelised seosed

SÕNAVARA: kaasaegne kunst, kureerimine

ÜLDPÄDEVUSED: sotsiaalne pädevus, suhtluspädevus

 

Kuidas mõista ja mõtestada kunsti? Avame kunstiteose analüüsimise protsessi ning pakume osalejatele mängulise võimaluse kureerida Eksperimenta! näitus teemapõhiselt ümber, luues oma kontseptsioonist lähtuva uue näituseprojekti.

“Valikud”

Põhikooli vanemale kooliastmele ja gümnaasiumile

90 min

 

FOOKUS: teose valmimiseni viivad valikud

SÕNAVARA: kaasaegne kunst, kunstiteose analüüs

ÜLDPÄDEVUSED: sotsiaalne pädevus, suhtluspädevus, õpipädevus

 

Kas vähem on rohkem? Kuidas muuta idee nähtavaks? Nii teose kui näituse loomine on pidev valikute küsimus. Mida, miks ja kuidas on küsimused, millele triennaalil osalevad noored kunstnikud on teoseid luues pidanud vastama. Võtame nende tööde vaatamiseks aega, loome isiklikke seoseid, uurime taustainfot, jõuame mõistmiseni ja vaatame uuesti.

“Koolivaheaeg!”

25.-27. oktoober


11.00-13.00 Põhikooli vanemale astmele ja gümnaasiumile
15.00-17.00 Majandus- ja kunstiõpetajatele


Kolm päeva, kolm programmi Eksperimenta! näitusel. Vaata, analüüsi, kureeri, disaini, lõimi! Leia inspireerivaid seoseid kahe valdkonna vahel! Kaasaegse kunsti ja majanduse suhted

on põnevad.

Sally Sabas

18. novembril kell 14.00

 

Suur, karvane ja sõbralik Sally-koer võtab oma pika saba otsa näituse kõige väiksemad külastajad (ca 5-8-aastased), et teha koos üks mänguline ringkäik ning tutvustada koos lastega nende vanematele näitust. Programm nagu hea perefilm, mis pakub vaatamisrõõmu ja avastamist suurtele ja väikestele kunstisõpradele.

Ringkäik näitusel

Igas vanuses huvilistele

 

Kolmapäeviti kell 17.45 ja laupäeviti  (v.a 18. novembril) kell 14:00

 

Giidituur on kõige lihtsam haridusprogramm. Mõeldud kõigile, kes tahavad näitusest rohkem teada. Meie programmijuht avab tagamaid ning külastajad saavad esitada küsimusi. See on erakordselt mõnus viis saada kunstist rohkem teada. Registreeru julgelt ja telli giidituur endale sobival ajal. Korraldame selliseid ringkäike gruppidele alates neljast inimesest. Lisaks siit tellitavatele ringkäikudele toimuvad ka regulaarsed, avalikud tuurid. Nende kohta leiad infot meie programmist.