Haridusprogramm näitsel "Abstraktsioon kui avatud eksperiment"
Foto: Gerttu Juhkam

Haridus

Liina Siibi näitus “Paradiisi Poliitika”on avatud 16.02.–14.04.2019. Kõigi haridus- ja publikuprogrammide puhul tuleb tasuda vaid näitusepileti eest (6€/3€), ringkäik või galeriitund on tasuta! Eelkooliealised sisenevad ka näitusele tasuta. Registreeri meie veebilehel www.kunstihoone.ee/haridus või saada e-kiri publik@kunstihoone.ee. Kõigil huvilistel on võimalus Tallinna Kunstihoone publikuprogrammide tegemistega kursis olla ka Facebooki vahendusel.

Galeriitunnid toimuvad K-R 12:00-19:00, osalejate miinimumarv on 4.

 

#kh_raamat (Tallinna Kunstihoone publikuprogrammide külalisteraamat Instagrammis!)

Pildista üles Sind kõnetavast vaatenurgast teos, mis pani Sind millegi üle mõtlema, tekitas küsimuse! Postita see Instagrammi ning algata aktiivne dialoog teose, teiste külastajate või lausa kunstniku endaga! Jaga pildi allkirjas oma mõtteid, küsi kunstnikult ja kuraatorilt küsimusi! Ära unusta oma postitusele lisamast teemaviidet #kh_raamat, et dialoog hoo sisse saaks!

 

Liina Siib. Paradiisi poliitika haridusprogramm

Paradiisi poliitika

Vanusegrupp: põhikooli vanem aste ja gümnaasium

Fookus: lugude konstrueerimine, üksikisiku ja ühiskonna seosed

Kunstisõnavara: narratiiv, konstrueerimine, modernism, postmodernism, feministlik positsioon

Ei ole poliitikat ilma lubadusteta. Lootus, et homme on parem, paneb meid uskuma taro-kaarte ja poliitikuid, uurima mütoloogilisi lugusid ja geenides peituvat informatsiooni, otsima paremat palka ja paika. Mis on aga paradiisi ihaluse hind? Kes võtab vastutuse ja kes loovutab näilise heaolu eest vabaduse? Milliseid lugusid me jutustame avalikult ja millised jäävad pealispinna alla ühiskondlikku alateadvusesse kummitama? Kas me märkame väikeseid narratiive, pea nähtamatute varjunaiste lugusid, millele toetub ühiskond? Näitus muudab need lood nähtavaks ning viib meid Helsingisse ja Võrru, tänapäeva ja 18. sajandisse. Mis on aegade lõikes muutunud, mis jäänud samaks? Võtame vastu kunstniku kutse vaadata kriitilise pilguga erinevaid võimu taustmehhanisme. Miks? Sest need mõjutavad märkamatult meie elu. Olles uurinud, kuidas konstrueeritakse unistust helgest homsest, valmistame oma valimisplakati.

Kohtumine

Vanusegrupp: 9-12
Fookus: fotokunst, inimesed läbi aegade ja kohtade
Kunstisõnavara: videokunst, fotokunst

Maailmas on täna ligi 7.7 miljardit inimest, kuid sellele vaatamata tunneme end teinekord üksikuna. Vaatame taskuekraane ja loome pindmisi suhteid inimestega, kellega me ilmselt kunagi ei kohtu. Kunstihoone näitusel on seekord võimalus kohtuda erinevatest aegadest ja kohtadest pärit inimeste ja nende lugudega. Lugudega, mis esmapilgul võivad jääda varju ja tähelepanu alt välja, kuid tulla meid vaikselt ja salamisi kummitama. Meie retk viib meid Helsingisse ja Võrru, tänapäeva ja 18. sajandisse. Süveneme detailidesse ja uurime, mis on neil inimestel ühist? Millest nad unistavad? Kas meie unistustes on midagi sarnast? Saame teada, kuidas pilti lugeda ja kuidas sinna sõnumeid peita. Põhjalikumalt uurime foto- ja videokunsti abil sõnumi edastamise nippe. Praktilise ülesandena valime näituselt ühe inimese ning joonistame talle vihjavaid salasõnumeid täis toa.

Kunstniku töö

Vanusegrupp: 5-9

Fookus: kaasaegse kunstniku mitmekesine töö, uurimine, fotokunst

Kunstisõnavara: fotokunst, videokunst

Kes on kunstnik ja kuidas ta töötab? Tihtipeale kujutame ette kunstnikku bareti ja pintsliga lõuendi ees seismas ning pilti maalimas. Vahel see nii ongi, kuid mitte alati! Kunst on palju suurem kui hea maal, isegi suurem kui elu! Liina Siibi näitusel avastame, et kunstnik võib olla ka ajaloolane, teadlane, fotograaf, detektiiv, kirjanik. Uurime, kuidas kunstnik liigub teost luues erinevate rollide vahel. Süveneme lugudesse, küsime küsimusi, lubame piltidel rääkida, kasutame fantaasiat ja lavastame oma loo. Haridusprogrammis valmib õpilastel grupitööna teostest inspireeritud video, mida kohtumise lõpus üheskoos suurelt ekraanilt nautida saame.

Ringkäik (laupäeviti kell 14:00 (v.a 23.02 ja 30.03.2019) ja kolmapäeviti kell 17:30)

Eelregistreerimiseta, noortele ja täiskasvanutele

 

Kolmapäevase ja laupäevase ringkäigu jooksul avastame teoste tähenduskihtide rikkalikku maailma, osalejatel on soovi korral võimalik ka ise panustada tõlgenduste paljususse. Arutelu käigus loome mitmekesise tähendusvälja ja süveneme põhjalikumalt eri kunstnike autoripositsioonidesse.

Sally sabas (30.03.2019 kell 14.00)

Eelregistreerumiseta,  4-8-aastastele

 

Suur, karvane ja sõbralik Sally-koer võtab oma pika saba otsa näituse kõige väiksemad külastajad (ca 4-8-aastased), et teha koos üks mänguline ringkäik ning tutvustada koos lastega nende vanematele näitust. Programm nagu hea perefilm, mis pakub vaatamisrõõmu ja avastamist suurtele ja väikestele kunstisõpradele.