Haridusprogramm näitsel "Abstraktsioon kui avatud eksperiment"
Foto: Gerttu Juhkam

Haridus

#kh_raamat (Tallinna Kunstihoone publikuprogrammide külalisteraamat Instagrammis!)

Pildista üles Sind kõnetavast vaatenurgast teos, mis pani Sind millegi üle mõtlema, tekitas küsimuse! Postita see Instagrammi ning algata aktiivne dialoog teose, teiste külastajate või lausa kunstniku endaga! Jaga pildi allkirjas oma mõtteid, küsi kunstnikult ja kuraatorilt küsimusi! Ära unusta oma postitusele lisamast teemaviidet #kh_raamat, et dialoog hoo sisse saaks!

 

Kunstihoone haridus- ja publikuprogrammid

Kõigi haridus- ja publikuprogrammide puhul tuleb tasuda vaid näitusepileti eest (6€/3€), ringkäik või galeriitund on tasuta!

 

Eelkooliealised sisenevad ka näitusele tasuta. Registreeri meie veebilehel www.kunstihoone.ee/haridus või saada e-kiri publik@kunstihoone.ee. Galeriitunnid toimuvad K–R 12:00–19:00, osalejate miinimumarv on 4.

Jane Remm. Vaateid maastikule haridusprogramm

Märka metsa

Fookus: elurikkuse väärtustamine, kunstniku roll

Sõnavara: fotorealism, elurikkus

Vanusegrupp: 5+

Kestus: 45-75 minutit vastavalt grupi soovile

 

Kuidas hoida loodust ja hinnata kunsti? Võti on märkamises. Selleni viib aga süvenemine, keskendumine ja teadlik vaatamine. Jane Remmi näitusel „Vaateid maastikule“ võtame aja maha, et lubada maalidel jutustada metsa elurikkuse (ja -vaesuse…) lugu. Piilume Remmi kunstiliste valikute maailma, kuulame linnulaulu ja mängime liikide otsimise mängu. Soovi korral lõpetab programmi mõnus natuuriülesanne, mis aitab loodus- ja kunstileiud paberile kanda.


Sõna mõjutus: puue, suhtlus, katkestus haridusprogramm

EMPAATIA KOOL

Vanusegrupp: alates 5. eluaastast

Fookus: empaatia arendamine läbi kaasaegse kunsti uurimise
Sõnavara: kaasaegne kunst, empaatia
Kestus: 60–90 min vastavalt grupi soovile

 

Kuidas me suhtume puudega inimestesse? Kuidas võtame arvesse üksteise võimalusi ja vajadusi ka siis, kui meie endi omad on erinevad? Mis juhtub, kui kommunikatsioonis on katkestus? Mis võiks olla parem eri vaatenurkade avamiseks kui üks rikkalik kaasaegse kunsti näitus! Kuraatorid Christine Sun Kim ja Niels Van Tomme toovad meieni 10 kunstnikku üle maailma (EST, DK, UK, USA).

 

„Empaatia kooli“ nimelises haridusprogrammis uurime põnevaid kunstiteoseid ja nende läbi avanevat maailma. Praktilises ülesandes kutsume osalejaid mõtlema nagu disainerid, linnaplaneerijad ja inimesed, kel on süda õiges kohas: kavandame vabalt valitud konkreetsesse paiga „universaalselt kättesaadavaks“.

Ringkäik näitusel

Ringkäigud toimuvad:

kolmapäeviti 17:30 ja laupäeviti kell 14:00 eesti keeles,

neljapäeviti 17:30 ja pühapäeviti kell 16:00 vene keeles.

 

Eesti- ja inglisekeelne näitusegiid on majas kolmapäevast reedeni. Vene keeles ootab giid külastajaid kolmapäeval ja neljapäeval. Astu ligi või telli ette publik@kunstihoone.ee. Ringkäigu saab tellida eesti, inglise ja vene keeles.

Sally Sabas 4-8 aastastele lastele

Suur, karvane ja sõbralik Sally-koer võtab 25. jaanuaril 2020 oma pika saba otsa näituse kõige väiksemad külastajad, et teha üks mänguline ringkäik. Programm on nagu hea perefilm, mis pakub vaatamisrõõmu ja avastamist suurtele väikestele kunstisõpradele.

Meditatiivne ringkäik noortele ja täiskasvanutele

Meditatiivne ringkäik toimub 9. jaanuaril ja 20. veebruaril.

 

Tule Kunstihoone näitusele siis, kui maja on vaikne ja näitus publikule suletud. Meditatiivne rännak kunsti keskel võimaldab võtta aega, süveneda ja avastada uusi tahke nii endas kui teostes.