Foto: Karolin Nummert

Haridus

Kunstihoonesse on põhjust tihti sisse astuda, sest iga paari kuu tagant vahetuvad näitused toovad uued põnevad galeriitunnid ja ringkäigud, mis on kokku pandud koostöös Sally Stuudioga.

 

Tavapärastel avamisaegadel on etteteatamisega võimalik osa saada meie haridusprogrammidest – galeriitundidest või näituseringkäikudest. Minimaalne osalejate arv on neli inimest ning programme saab tellida nii eesti, vene kui ka inglise keeles, soovi korral keelekümblusena. Osalemise eest lisatasu ei küsita, osta tuleb vaid näitusepilet.

 

Kõigil huvilistel on võimalus Tallinna Kunstihoone publikuprogrammide tegemistega kursis olla ka Facebooki vahendusel. Lisaküsimuste korral palume ühendust võtta meie haridustöötajaga telefonil +372 51948419.

Marco Laimre. Motor haridusprogramm

Marco Laimre. Motor

Fookus: Ise tegemine, kunsti piirid, vabadus;
Kunstisõnavara: installatsioon, ready-made (5-12), kontseptuaalne kunst (13+);
Üldoskused: sotsiaalsed oskused, enesekohased oskused;
Üldpädevused: kultuuri- ja väärtuspädevus, suhtluspädevus;
Kestus: orienteeruvalt 90 minutit.

 

Marco Laimre ei karda näppe õliseks teha. Meie ei karda näppe värviseks teha. Kui see, et kunstnik putitab mootorrattaid ja müttab mudas on tema vabadus, siis meie võtame seekord vabaduse maalida otse Kunstihoone saalis. Võtame eeskuju tema garaažikultuurist läbi imbunud isetegemise vaimust, haarame pintslid ja värvi, vaatame eksponeeritud teoseid ja maalime neist popilikud maalid. Miks? Sest Kunstihoones pole ammu maalinäitust olnud ja me korraldame selle seekordse näituse satelliidina haridusruumis.

 

Lisaks maalimisele uurime, miks on näitusel sadulaga tiiger, mis tunne on kiiresti sõita ja teeme kelmikaid hüppeid ühele ja teisele poole kunsti piiri. Ühesõnaga: kogeme näitust sajaga.

 

Programm sobib lasteaialastele avastamiseks, kooliealistele kunstitunniks ja täiskasvanutele inspireerivaks sündmuseks sõprade seltsis.

Ringkäik näitusel

Kolmapäeviti 17:45 ja laupäeviti kell 14:00 (v.a. 13. jaanuar)

 

Laupäevase ringkäigu jooksul avastatakse teoste tähenduskihtide rikkalikku maailma, osalejatel on soovi korral võimalik ka ise panustada tõlgenduste paljususse.

Sally Sabas

Laupäeval, 13. jaanuaril kell 14:00

 

Suur, karvane ja sõbralik Sally-koer võtab oma pika saba otsa näituse kõige väiksemad külastajad (ca 4-8-aastased), et teha koos üks mänguline ringkäik ning tutvustada koos lastega nende vanematele näitust. Programm nagu hea perefilm, mis pakub vaatamisrõõmu ja avastamist suurtele ja väikestele kunstisõpradele.