Skip to main content
“Vaatamise kool” on järjestikuste haridusprogrammide sari, mille iga osa on riikliku õppekavaga kooskõlas olev terviklik õpiühik. Teoste uurimine ja arutlused aitavad luua ainetevahelisi seoseid ja terviklikku maailmapilti.
Loe programmi ülesehitusest SIIT

Koolidele

“Vaatamise kool” haridusprogrammid näitusel “Ülemlaul” 09.03-19.05.2024

Võtmesõnad:Maal ja tekstikunst, loovus kui teraapia ja eluviis, suhestumine ajaloolise minevikuga ja julmuste tagajärjed

Loe käesoleva näituse haridusprogrammist lähemalt SIIT!

 

> Haridusprogrammid on üldhariduskoolidele TASUTA!

 

>> Meediakajastus ja osalenute tagasiside.

 

>>> Lisavõimalusena pakume tasuta interaktiivset haridusprogrammi virtuaalnäitusel, kus läbi kunsti toetame empaatia ja suhtlusoskuste arengut (sobib ka klassijuhataja tunni või KiVa programmi raames).

 

>>>> Täiskasvanutele ja vanematele kooligruppidele on täiendava tasu eest tellimiseks saadaval ka lõõgastav “Väga rahuliku vaatamise ringkäik

 

Põhikooli I astmele

Põhikooli I astme programm koosneb kolmest  järjestikkusest õpiühikust ning hõlmab kunsti õppesisu peamised punktid visuaalse kompositsiooni alustest erinevate tehnikate ja materjalidega tutvumiseni. 

 

  1. Punkt, joon ja pind
    Programm „Punkt, joon ja pind“ uurib mänguliselt geomeetriliste kujundite kaasahaaravaid ilminguid ja väljendusvorme kaasaegse kunsti näidetel. 

 

  1. Osadest tervik
    Uudistame vormi erinevaid avaldumisviise ja kohti põnevate teoste näitel. Avastame samm-sammult, millest koosneb tervik ja kuidas tasapind muutub ruumiliseks. 

 

  1. Värv ja valgus
    Sukeldume valguse ja värvide maailma! Programmis uurime, kuidas värvi ja valguse abil suunata ja hoida tähelepanu. Värv on kogemuslik, tajutav ja suhteline – katsetame, kuidas värv võib muuta ümbritseva omaduste ja tähenduste tajumist.

Põhikooli II–III astmele

Sõltuvalt näitusest pakume kas “Tõlgenduspeo” või “Süvenemise kunsti” programmi, mis koosneb ühest näitusetunnist.

 

“Süvenemise kunst”

Fookus: kunstiteoste kogemise ja tõlgendamise viisid

Kestus: 60–90 minutit olenevalt rühma soovist

 

See 4.-9. klassile mõeldud programm. “Süvenemise kunst” viib meid teadlikule avastusretkele. Kuidas uurida kunsti nii, et see meile kõige põnevamalt avaneks? Katsetame, mis muutub, kui püüame saada kiiret ülevaadet või kui võtame aega kogu tähelepanuga sukeldumiseks. Kiirendame, et aeglustada, peatume, et näha, arutleme, et mõista ja liigume, et tajuda. Teadvustame, miks ja kuidas erinevad kunsti kogemise viisid meie jaoks toimivad, et saaksime omandatud oskusi ka hiljem rakendada.

PS: Soovi korral saadaval ka gümnaasiumile

 


Gümnaasium

Programm on kooskõlas riikliku õppekavaga ja katab kunsti arenguloo modernismist tänapäevani.

 

Gümnaasiumiprogramm “Modernism” koosneb kolmest osast:

  • Virtuaalsed eeltunnid (kaks kohtumist á 45 min)
  • Haridusprogramm näitusel (60-90 min)
  • Hüpiknäitus koolis (soovi korral)

 

Alustame ajaloolise konteksti loomisest eeltundides, seejärel uurime Kunstihoones näitust ja laiendame omandatud teadmisi ning viimaks valmib hüpiknäitus koolis.

 

Eelistad tulla vaid näitusetundi? Pakume “Süvenemise kunsti”/ “Tõlgenduspeo” haridusprogrammi ka gümnaasiumile.