Haridusprogramm näitsel "Abstraktsioon kui avatud eksperiment"
Foto: Gerttu Juhkam

Haridus

Näitus “Üks kuu Kanadas”on avatud 16.11.2018–03.02.2019 ja haridusprogrammis saab osaleda K-R 12:00–19:00. Minimaalne osalejate arv on neli inimest ning programmi saab tellida nii eest, vene kui ka inglise keeles, soovi korral keelekümblusena. Osalemise eest lisatasu ei küsita, osta tuleb vaid näitusepilet.

  Kõigil huvilistel on võimalus Tallinna Kunstihoone publikuprogrammide tegemistega kursis olla ka Facebooki vahendusel.  

#kh_raamat (Tallinna Kunstihoone publikuprogrammide külalisteraamat Instagrammis!)

Pildista üles Sind kõnetavast vaatenurgast teos, mis pani Sind millegi üle mõtlema, tekitas küsimuse! Postita see Instagrammi ning algata aktiivne dialoog teose, teiste külastajate või lausa kunstniku endaga! Jaga pildi allkirjas oma mõtteid, küsi kunstnikult ja kuraatorilt küsimusi! Ära unusta oma postitusele lisamast teemaviidet #kh_raamat, et dialoog hoo sisse saaks!  

Ringkäik (laupäeviti kell 14 (v.a 15.12.1018) ja kolmapäeviti kell 17:30)

Eelregistreerimiseta, noortele ja täiskasvanutele Kolmapäevase ja laupäevase ja ringkäigu jooksul avastatame teoste tähenduskihtide rikkalikku maailma, osalejatel on soovi korral võimalik ka ise panustada tõlgenduste paljususse. Arutelu käigus loome mitmekesise tähendusvälja ja süveneme põhjalikumalt eri kunstnike autoripositsioonidesse.  

Sally sabas (15.12.2018 kell 14)

Eelregistreerimiseta,  4-8-aastastele Suur, karvane ja sõbralik Sally-koer võtab oma pika saba otsa näituse kõige väiksemad külastajad (ca 4-8-aastased), et teha koos üks mänguline ringkäik ning tutvustada koos lastega nende vanematele näitust. Programm nagu hea perefilm, mis pakub vaatamisrõõmu ja avastamist suurtele ja väikestele kunstisõpradele   Tallinna Kunstihoone publikuprogrammid toimuvad koostöös Sally Stuudio kunstikooliga. Vaata lähemalt: sallystuudio.ee ja kunstihoone.ee  

Marko Mäetamm, Rita Bozi, Ken Cameron. Üks kuu Kanadas haridusprogramm

Oluline asi

Vanusegrupp: 5-12

Fookus: esemed, loo jutustamine

Oskussõnavara: animatsioon, installatsioon, koomiks, videokunst

Üldoskused ja -pädevused: sotsiaalsed oskused, tunnetus- ja õpioskused; sotsiaalne- ja kodanikupädevus, kultuuri- ja väärtuspädevus, enesemääratluspädevus

Kestus: 60 min

 

Mis on oluline asi? Kas kunst on oluline asi? Aga närimiskummi värviline paber või reklaampilt? Nooremate kunstisõprade programmis uurime näitust, saame tuttavaks Marko, tema isa ja vanaisa lugudega. Rändame ringi 13-aastase Marko maailmas ja saame teada, millisena kujutas ta ette Kanadat – riiki, kuhu põgenes kunagi tema vanaisa ja kus isa vaid korra külas käis. Uurime, miks olid esemed kunstnikule väga olulised ja arutleme, millised on meie jaoks olulised asjad. Tunni kogemuse võtab kokku ühine koomiksi joonistamine.

Üks lugu

Vanusegrupp 13+

Fookus: loo jutustamine kunsti ja kirjanduse vahenditega, subjektiivsus

Oskussõnavara: narratiiv, fiktiivne, subjektiivne, animatsioon, installatsioon, videokunst

Üldpädevused: sotsiaalne- ja kodanikupädevus, kultuuri- ja väärtuspädevus, enesemääratluspädevus

Kestus: 60 või 90 minutit

 

Näitus “Kuu aega Kanadas” põimib kunsti, kirjandust ja ajalugu. Marko Mäetamme vanaisa põgenes 1944. aastal üle Atlandi, isa käis vanaisal 1978. aastal esimest ja viimast korda külas. Vanemate õpilaste haridusprogrammis õpime loo jutustamise kunsti ja arutleme subjektiivsuse üle. Uurime näiteks, miks on kivisse raiutud nimekiri asjadest, mida reisilt kaasa tuua? Millisena tajus 13-aastane Marko Kanadat, kui ainsaks infoallikaks olid ta isa mälestused ja kaasa toodud esemed? Elame sisse Marko, tema isa ja vanaisa karakteritesse ning uurime, mis neile korda läks. Pikema programmi lõpus loome grupitööna valmiva ajalehe vormis oma fiktiivse narratiivi, lühema puhul joonistame koomiksit.

Meditatiivne rännak (06.12.2018 ja 24.01.2019 kell 18:30)

Mis siis, kui võtaksime aega, et tõeliselt süveneda? Tulla Kunstihoone näitusele siis, kui maja on vaikne ja näitus publikule suletud? Meditatiivne rännak kunsti keskel võimaldab avastada uusi tahke nii endas kui teostes.