Haridusprogramm näitsel "Abstraktsioon kui avatud eksperiment"
Foto: Gerttu Juhkam

Haridus

Eesti Kunstnike Liidu 19. aastanäitus “Kevadnäitus 2019″on avatud 27.04.–09.06.2019. Kõigi haridus- ja publikuprogrammide puhul tuleb tasuda vaid näitusepileti eest (6€/3€), ringkäik või galeriitund on tasuta! Eelkooliealised saavad näitusele tasuta. Registreeri meie veebilehel www.kunstihoone.ee/haridus või saada e-kiri publik@kunstihoone.ee. Kõigil huvilistel on võimalus Tallinna Kunstihoone publikuprogrammide tegemistega kursis olla ka Facebooki vahendusel.

 

NB! Nüüd on eesti- ja inglisekeelne näitusegiid majas kolmapäevast reedeni, astu ligi ja küsi julgesti ringkäiku!

 

 

#kh_raamat (Tallinna Kunstihoone publikuprogrammide külalisteraamat Instagrammis!)

Pildista üles Sind kõnetavast vaatenurgast teos, mis pani Sind millegi üle mõtlema, tekitas küsimuse! Postita see Instagrammi ning algata aktiivne dialoog teose, teiste külastajate või lausa kunstniku endaga! Jaga pildi allkirjas oma mõtteid, küsi kunstnikult ja kuraatorilt küsimusi! Ära unusta oma postitusele lisamast teemaviidet #kh_raamat, et dialoog hoo sisse saaks!

 

Kevadnäitus 2019 haridusprogramm

Haridusprogramm KOMPA – KOMPA

Kõigile huvilistele alates 5ndast eluaastast

 

Fookus: eneseväljendus ja ümbritsevaga suhestumine,  kunstitehnikad

Sõnavara: kompositsioon, maal, graafika, video, installatsioon, skulptuur

 

Kevadnäitusel kompame kunstiteoseid läbi aistingute ning kunstniku materjali- ja vormivalikute. Vaatame, kas ja kuidas on kunstniku valitud tehnika tema idee teenistuses. Süveneme materjali ja keskendume kompositsioonile. Otsime vastust küsimusele, miks kunstnik kasutab just seda tehnikat eneseväljendamiseks ning kuidas see seostub tema ideega?

Haridusprogramm TÕLGENDUSPIDU

Kohandame kõigile vanuserühmadele mudilastest seenioriteni 🙂

 

Fookus: kunstiteoste kogemise ja tõlgendamise viisid

Sõnavara: graafika, maal, foto, video, skulptuur, installatsioon ja erinevad näitusel esindatud kunstitehnikad

 

Kevadnäitus toob meieni võrratu ideede ja tehnikate külluse. See võimaldab meil läbi proovida erinevaid teoste tõlgendamise viise tõsiteaduslikest mängulisteni. Nii tekib soe side kunstiga ja julgus ka hiljem galeriisse sisse astuda! Aukohal on visuaalse mõtlemise strateegiad ehk teose juhendatud tähelepanelik uurimine. Esitame endale väljakutse: kui paljudel erinevatel viisidel on võimalik kunsti kogeda? Proovime vaadata püsti ja pikali, lähedalt ja kaugelt, täiesti avatud ja kissis silmadega. Katsetame, mis muutub, kui vaatame vaid paar sekundit või kui võtame aega kogu tähelepanuga sukeldumiseks. Visandame! Anname teostele hääle ja lubame neil end liigutada. Programmi lõpus saavad osalejad vabalt valitud meediumis esitada oma lemmikteost – tantsuna, helina, luuletusena või joonistades.

 

NB! Sobib ka mängulistele täiskasvanutele.

Avatud töötoad (neljapäeviti kell 16:00)

(Palume eelregistreerida publik@kunstihoone.ee)

 

Mida peidavad endas erinevad tehnikad ja mis on kompositsioon? Kuidas peegeldub kunstniku tehnika- ja materjalivalikus tema idee, taju ning suhe enese ja ümbritsevaga? Kompame ja komponeerime koos!

Sally sabas (Laupäev, 25. mai 2019)

Suur, karvane ja sõbralik Sally-koer võtab oma pika saba otsa näituse kõige väiksemad külastajad (ca 4-8-aastased), et teha koos üks mänguline ringkäik ning tutvustada koos lastega nende vanematele näitust. Programm nagu hea perefilm, mis pakub vaatamisrõõmu ja avastamist suurtele ja väikestele kunstisõpradele.

Ringkäik (kolmapäeviti kell 17:30, laupäeviti kell 14:00, v.a. laupäev, 25. mai)

Giidiga ringkäigul avastame teoste tähenduskihtide rikkalikku maailma. Soovi korral on osalejatel võimalus ka ise panustada tõlgenduste paljususse. Arutelu käigus loome mitmekesise tähendusvälja ja süveneme põhjalikumalt eri kunstnike autoripositsioonidesse.

 

Ringkäiku saab tellida ka muudel aegadel nii eesti, inglise kui vene keeles! Tasuda tuleb vaid näitusepileti eest (6€/3€), ringkäik on tasuta! Pakkumine kehtib, kui on vähemalt 4 osalejat. Aja broneerimiseks kirjuta: publik@kunstihoone.ee

 

NB! Nüüd on eesti- ja inglisekeelne näitusegiid majas kolmapäevast reedeni, astu ligi ja küsi julgesti ringkäiku!

Jazzkaar kevadnäitusel “Helisevad maalid” (Laupäeval, 27. aprillil kell 15:00)

Peale laupäevast kuraatorituuri võtavad teoste mõtestamise üle Jazzkaare muusikud ja nö mängivad lahti ning panevad helisema valiku teoseid. Aktsioon toimub koostöös Jazzkaare linnaruumiprojektiga.

Meditatiivne ringkäik (N, 23.05 kell 18:00)

Mis siis, kui võtaksime aega, et tõeliselt süveneda? Tulla Kunstihoone näitusele siis, kui maja on vaikne ja näitus publikule suletud? Meditatiivne rännak kunsti keskel võimaldab avastada uusi tahke nii endas kui teostes.

 

Alustame südamemeditatsioonist, tuleme iseendasse kohale. Seejärel märkame pehmes teadlikkuses, kuidas erinevad teosed meile mõjuvad.

 

Soovitatav eelregistreerimine aadressil publik@kunstihoone.ee.

 

Ringkäiku saab tellida ka muudel aegadel nii eesti, inglise kui vene keeles! Tasuda tuleb vaid näitusepileti eest (6€/3€), ringkäik on tasuta! Pakkumine kehtib, kui on vähemalt 4 osalejat. Aja broneerimiseks kirjuta: publik@kunstihoone.ee