Haridusprogramm näitsel "Abstraktsioon kui avatud eksperiment"
Foto: Gerttu Juhkam

Haridus

#kh_raamat (Tallinna Kunstihoone publikuprogrammide külalisteraamat Instagrammis!)

Pildista üles Sind kõnetavast vaatenurgast teos, mis pani Sind millegi üle mõtlema, tekitas küsimuse! Postita see Instagrammi ning algata aktiivne dialoog teose, teiste külastajate või lausa kunstniku endaga! Jaga pildi allkirjas oma mõtteid, küsi kunstnikult ja kuraatorilt küsimusi! Ära unusta oma postitusele lisamast teemaviidet #kh_raamat, et dialoog hoo sisse saaks!

 

Hea olemise kunst haridusprogramm

SÕBER PLANEET, SÕBER KUNST Keelekümbluslaager 8-12-aastastele eesti ja vene lastele

8-12-aastastele eesti ja vene lastele mõeldud linnalaagris sukeldume põneva kaasaegse kunsti maailma ja uurime seeläbi meid kõiki puudutavaid küsimusi. Kuidas elada nii, et loodus ei kaotaks? Kuidas luua planeedisõbralikku kunsti? Kõnnime Kunsti ja Elu piiril nagu tsirkuseartistid köiel, . Uurime põhjalikult näitust, mängime, arutleme ja loome oma teosed. Näiteks valmistame ise paberit, loome leidobjektidest kompositsioone ja meisterdame päris oma märkmiku!

 

Siim Preimani kuraatorinäitus “Hea olemise kunst” toob kokku kunstnikud, kes loovad planeedi ja inimeste suhtes sõbralikke teoseid. Saame teada, millised on nende kahtlused, kõhklused ja valikud. Näeme, et kunstnikud võivad valmistada võrratuid kunstiteoseid materjalidest, mida paljud peaks prügiks (Dylan Ray Arnold), tuua meieni muidu märkamatuks jäävate inimeste lugusid (Eleonore de Montesquiou), teha harjutusi oma arvamuse avaldamiseks (Liina Pääsuke) või näiteks arendada loomingulist koostööd kobraste ja mesilastega (Uku Sepsivart).

 

Registreerimine publik@kunstihoone.ee ja darja@kunstihoone.ee.