Skip to main content
Näituse "Kaunitar ja koletis" kujundaja Neeme Külm töötamas.

Näituse tegijale

Soovid teha näitust Tallinna Kunstihoones või tunned lihtsalt huvi meie programmi koostamise põhimõtete vastu?

 

Kunstihoone korraldab näitusi kolmel pinnal – Tallinna Kunstihoones (Vabaduse väljak 8), Kunstihoone galeriis (Vabaduse väljak 6) ja Tallinna Linnagaleriis (Harju 13). Programmi koostamise eest vastutavad kuraatorid, kes lähtuvad valikute tegemisel nii laekunud pakkumistest kui ka kunstnikele ja külaliskuraatoritele otse esitatud kutsetest.

 

Korrapärast tähtajaga konkurssi kunstihoones ei toimu, näitusepakkumised on oodatud igal ajal. Silmas tuleks aga pidada, et jooksvalt töötatakse ette vähemalt kahe aasta programmiga ning ühel hooajal korraldatakse kunstihoone kõikidel pindadel kokku 15-17 näitust.

 

Oodatud on pakkumised kõikidelt elukutselistelt eesti ja välismaistelt kunstnikelt ja kuraatoritelt, üht kunstiliiki või meediumit teistele eelistamata. Oluline on näituseprojekti läbimõeldus ning selle haakumine kaasaegse avaliku eluga. Kunstihoone ei ole muuseum, vaid ajutisi näitusi korraldav asutus, mille programm kõnetab olulisi ühiskondlikke, esteetilisi ja eksistentsiaalseid küsimusi.

 

Üks põhjalik näitusepakkumine koosneb kontseptsioonist, osalevate kunstnike ja kuraatorite portfooliotest koos biograafiatega, tehniliste nõudmiste nimekirjast ja tegevuskavast koos aja- ja ruumieelistustega.

 

Kunstihoone on ise oma näituste produtsent. See tähendab, et näituste korraldamise kulud katab Tallinna Kunstihoone. Selle alla kuuluvad näiteks installatsiooni-, transpordi-, reklaami-trüki- ja tõlkimiskulud. Samuti sõlmime kunstnike- ja kuraatoritega lepingud, mis reguleerivad osapoolte kohustused ja mille alusel maksame tasusid.