Skip to main content

Warning: Undefined array key "event" in /data01/virt15865/domeenid/www.kunstihoone.ee/htdocs/wp-content/themes/kunstihoone/templates/content-single-education.php on line 28
Tallinna Kunstihoone

Avatud vorm

Vanus 5 – 12

 

Fookus: abstraktse kunsti mängud, geomeetriline vorm

Mõisted: abstraktne, eksperiment, vorm, struktuur

Üldpädevused: tunnetus- ja õpioskused, mänguoskused; kultuuri- ja väärtuspädevus, suhtluspädevus

 

Miks pöörduvad kunstnikud ikka ja jälle tagasi lihtsate geomeetriliste kujundite – ringi, ruudu ja kolmnurga juurde? Milles peitub abstraktse kunsti võlu? Kuidas ja millega kunstnikud mängivad? Uudistame koos teoseid, mis kujutavad ruumi ja iidsete, abstraktsete kujundite suhet. Loome oma reeglid ja teeme mängulise kunstieksperimendi!

 

 

Vanus 13+

 

Fookus: eneseväljendus ja ümbritsevaga suhestumine, abstraktsed ja geomeetrilised vormid, publiku taju

Mõisted: eksperiment, vorm, abstraktsioon, geomeetria, kompositsioon, protsess

Üldpädevused: kultuuri- ja väärtuspädevus, suhtluspädevus

 

Näitusel esinevad kunstnikud kasutavad “avatud vormi” kontseptsiooni kui võimalust sekkuda ümbritsevasse ning mõtestada ümber indiviidi ja ümbritseva suhet. Samas ei ole see suhe poliitiline, vaid pigem aktiivne omamaailma loomine. Inspireerituna Sirje Runge ja Dóra Maureri töödest seikleme koos abstraktsiooni ja vormi vahealadel, kehtestame reegleid ja leiame samas vabaduse minna lihtsalt protsessiga kaasa. Ja kuigi enamasti ei tohi näitustel midagi puutuda, võtame seekord vastu Falke Pisano ettepaneku muuta näituseruumi.