Skip to main content

Warning: Undefined array key "event" in /data01/virt15865/domeenid/www.kunstihoone.ee/htdocs/wp-content/themes/kunstihoone/templates/content-single-education.php on line 28

Suurused ja suhted

Vanusele 5–12

Teema: proportsioon ja inimsuhted

Erialane sõnavara: proportsioon, installatsioon, ühiskondlik kunst, sümbol, illustratsioon, kunstiobjekt

Kestus 60–90 minutit olenevalt rühma soovist

 

Flo Kasearu looming on sügav ja samal ajal mänguline. Kunstnik kasutab erinevaid väljendusvahendeid joonistustest videoteoste ja ruumiinstallatsioonideni. Näiteks võime näha inimesi ärritanud üllatavate pisiasjade illustratsioone, ekraanil lahti rulluvat vanemate vaikset võimuvõitlust ja ruumi vallutanud kuivanud toataimi.

 

Noorematele õpilastele suunatud kunstitunnis „Suurused ja suhted“ uurime, kuidas proportsioonide ehk suurussuhete abil rääkida olulisi lugusid. Näiteks saame aimu muutuvatest reeglitest inimeste vahel, kui uurime ebaproportsionaalseid jooni mänguväljakutel. Saame teada, mis on saali jõudnud kümnetel taimedel ühist inimestega ja mis juhtub, kui kellelegi näib mõni väike asi väga suur või vastupidi. Äratame kunsti ellu oma liikumise ja ruumis paiknemisega. Nukrad ja mõtlemapanevad lood viivad meid küsima, kuidas üksteist rohkem märgata ja toetada. Praktilise loovülesandena jutustame lugusid oma elust, kasutades teadlikult proportsioone ja anname sellele vormi.

 


 

Antud haridusprogramm on saadaval ka näituse virtuaalplatvormil Zoomi vahendusel. Vaja on vaid head internetiühendust ja valmisolekut sukelduda kaasaegse kunsti põnevasse maailma! Meie haridustöötajad juhendavad tundi ja näituse põhjaliku veebiversiooni vahendusel oleksite justkui Kunstihoones kohal! Praktilise loovülesande kohandame teie võimalusi arvestades. Vaata lähemalt virtuaal.kunstihoone.ee. Virtuaalse haridusprogrammi tasu on 30 eurot.