Skip to main content

Süvenemise kunst

Teema: aeglane vaatamine, kunstiteoste analüüsimine, näituse kogemine

Kestus: 60–90 minutit olenevalt rühma soovist

 

Süvenemise kunst viib meid teadlikule avastusretkele. Kuidas uurida kunsti nii, et see meile kõige põnevamalt avaneks? Katsetame, mis muutub, kui püüame saada kiiret ülevaadet või kui võtame aega kogu tähelepanuga sukeldumiseks. Kiirendame, et aeglustada, peatume, et näha, arutleme, et mõista ja liigume, et tajuda. Teadvustame, miks ja kuidas erinevad kunsti kogemise viisid meie jaoks toimivad, et saaksime omandatud oskusi ka hiljem rakendada. 

 

 

Haridusprogramm näitusele “Mis saab neist armsatest tüdrukutest?”
Kuraator Tamara Luuk

 

Näituse võtmesõnad: antiikmütoloogia, naiste roll ühiskonnas, empaatia, emotsioonid, peresuhted, eneseväljendus, käsitöö, installatsioon, skulptuur, maal.

Programmide kestus: 60-90 minutit sõltuvalt grupi soovist

 

 

Seekord keskendume haridusprogrammides kunstnike võimele olla tähelepanelikud iseenda ja üksteise suhtes ning seda teostel väljendada. Näituse on keskmes tähelepanek, et haprus on vaprus. Kuraator Tamara Luuki on huvitanud, kuidas läheb naistel (ja meestel) tänases maailmas. Näitust uurides saavad meist enesekindlamad kunsti avastajad.

 

Haridusprogrammis süveneme teostesse ja avastame nendevahelisi seoseid kuraatori loodud tervikus. Märkame nii kunstnike kui enda tundeid, arendades nii (naiselikku) supervõimet: empaatiat.