Skip to main content

Vaatamise Kool PK I aste

Põhikooli esimesele astmele suunatud programm koosneb kolmest osast. 

 

  1. Punkt, joon ja pind (PK I)

Programm „Punkt, joon ja pind“ uurib punkti kui geomeetrilise kujundi kaasahaaravaid ilminguid ja väljendusvorme kaasaegse kunsti näidetel. Erinevate teemade ja tehnikatega tutvudes avastame, kuidas tantsivast täpist saab joon ning tekivad pinnad.

 

Näitusel “Mis sillutab teed uuele maailmale?” asetame end punktina sündmuste keskele ja loome õpilastega ühise ajajoone. Vaatame, kuidas luua tähenduslikke seoseid ja uurime, kuidas sõnad võivad vormuvad joonteks.

 

  1. Osadest tervik

Uudistame vormi erinevaid avaldumisviise ja kohti põnevate teoste näitel. Avastame samm-sammult, millest koosneb tervik ja kuidas tasapind muutub ruumiliseks. Mitmemõõtmeliste kunstiteoste erinevaid tahke ja tasandeid tutvustav programm võtab kuju loova argistest esemetest installatsiooni näol.

 

  1. Värv ja valgus

Sukeldume valguse ja värvide maailma! Programmis uurime, kuidas värvi ja valguse abil suunata ja hoida tähelepanu. Värv on kogemuslik, tajutav ja suhteline – katsetame kuidas värv võib muuta ümbritseva omaduste ja tähenduste tajumist.

 

Iga osa koosneb kolmest tunnist.

 

  • Virtuaalne eeltund

Igale näitusekülastusele eelneb teemat avav veebitund (eeltund), mille viivad läbi Kunstihoone haridustöötajad. Kunstihoone rikkalikust arhiivist pärit teoseid sisaldav interaktiivne eeltund aitab konkreetse teema lainele häälestuda nii, et Kunstihoones saab avastusrõõmule lisaks ka ära tundmist nautida.

 

  • Haridusprogramm näitusel

Näitusekülastusel uurime valitud teemat (nt “Osadest tervik”) käesoleva näitusest lähtuvalt. Aktiveeritud eelteadmised toetavad näituse sisukat kogemist ja uute teemasiseste seoste loomist.

 

  • Loovtöö koolis

Saadud inspiratsioonile aitab vormi anda järgmises koolitunnis valmiv loovtöö (järeltund). Õppimist toetab teatavasti meenutamine. Selleks ja praktilise ülesande juhendamiseks varustame Sind, armas õpetaja, järeltunni juhistega. Need on just nii defineeritud, et anda suund klassiga koos tegutsemiseks ja just nii vabad, et lubada loovusel voolata.

 

Registreeri veebilehel või saada e-kiri publik@kunstihoone.ee!

 

Kunstihoone haridusprogrammid sünnivad koostöös Sally Stuudio kunstikooliga.