Skip to main content

Warning: Undefined array key "event" in /data01/virt15865/domeenid/www.kunstihoone.ee/htdocs/wp-content/themes/kunstihoone/templates/content-single-education.php on line 28

“Vaatamise kooli” ülesehitus

PK I aste

Moodulite teemad: “Punkt, joon ja pind”, “Osadest tervik”, “Värv ja valgus”

 

Iga moodul koosneb kolmest tunnist:

 

  • Virtuaalne eeltund

Igale näitusekülastusele eelneb teemat avav veebitund (eeltund), mille viivad läbi Kunstihoone haridustöötajad. Kunstihoone rikkalikust arhiivist pärit teoseid sisaldav interaktiivne eeltund aitab konkreetse teema lainele häälestuda nii, et Kunstihoones saab avastusrõõmule lisaks ka äratundmist nautida.

 

  • Haridusprogramm näitusel

Näitusekülastusel uurime teoseid lähtudes käesoleva mooduli teemast. Aktiveeritud eelteadmised toetavad näituse sisukat kogemist ja uute teemasiseste seoste loomist.

 

  • Loovtöö koolis

*valikuline

Saadud inspiratsioonile aitab vormi anda järgmises koolitunnis valmiv loovtöö (järeltund). Õppimist toetab teatavasti meenutamine. Selleks ja praktilise ülesande juhendamiseks varustame Sind, armas õpetaja, järeltunni juhistega. Need on just nii defineeritud, et anda suund klassiga koos tegutsemiseks ja just nii vabad, et lubada loovusel voolata.

 

 

PK II-III aste

Pakume sõltuvalt näitusest kas “Tõlgenduspeo” või “Süvenemise kunsti” programmi, mis koosneb ühest näitusetunnist. Kestus 60-90 min sõltuvalt grupi soovist.

 

Alates septembrist 2024 on tulemas “Vaatamise kooli” struktuuriga tundide seeria 4.-9. klassile, mille iga moodul koosneb samuti eeltunnist, näitusetunnist ja hüpiknäituse loomisest koolis! Selles süveneme loo jutustamise ja konteksti põnevasse maailma, põimides kunsti ja kirjandust.

 

Gümnaasium

Gümnaasiumiprogramm “Modernism” koosneb kolmest osast:

  • Virtuaalsed eeltunnid (kaks kohtumist á 45 min)
  • Haridusprogramm näitusel (60-90 min)
  • Hüpiknäitus koolis

 

“Vaatamise kooli” haridusprogrammid sünnivad koostöös Sally stuudioga. Tallinna Kunstihoone kaasaegse kunsti näitused on tihedas dialoogis ümbritseva eluga, hõlmavad õppekava kõiki läbivaid teemasid ning toetavad üldpädevuste omandamist loomulikult ja mänguliselt.