Skip to main content

Warning: Undefined array key "event" in /data01/virt15865/domeenid/www.kunstihoone.ee/htdocs/wp-content/themes/kunstihoone/templates/content-single-education.php on line 28

Virtuaalne haridusprogramm Flo Kasearu näitusel “Elust välja lõigatud”

Kunsti supervõime on meid sügavalt kõnetada ja avada uksi olulistesse teemadesse. Nii saame rääkida asjadest, millest muidu ehk vaikiksime. Üheskoos kunsti avastamine avardab silmaringi ja toetab sotsiaalsete oskuste, eriti empaatia arengut. Just seepärast oleme taas välja toonud haridusprogrammi Flo Kasearu virtuaalnäitusel “Elust välja lõigatud.” Võrratult sügav ja seejuures mänguliselt lahenduskeskne näitus väärib jagamist ja selle teema – lähisuhted ja vägivald – on jätkuvalt aktuaalsed. Selleks, et programm jõuaks kõigini, keda see võiks toetada, pakume seda TASUTA ja videosilla vahendusel.

 

Flo Kasearu looming on sügav, väljakutsuv ja samal ajal mänguline. Oma kunstis kasutab ta erinevaid väljendusvahendeid – illustratsioonidest videoteosteni ning ruumi vallutavatest toataime installatsioonidest sümboolsete tool-objektideni.
Haridusprogrammides rändame läbi näituse peatükkide, astudes iga sammuga lähemale kontseptuaalsele kunstile ja selles peituvatele lugudele. Suuruste suhted teoste erinevate osade vahel viivad meid uurima proportsioone inimsuhetes, tuues arutlustes nähtavale lähisuhte vägivalla teema. Loome isiklikke seoseid ja leiame viise, kuidas ennast ja teisi toetada.

 

Programmi nimi: “Suurused ja suhted”

Vanus: Alates 4. klassist

Võtmesõnad: kaasaegne kunst, empaatia, peresuhted, proportsioonid

Kestus: 60-90 min, vajadusel 45 min

 

Virtuaalne haridusprogramm koosneb kolmest osast: kaasav ja arutlev ringkäik näituse virtuaalplatvormil virtuaal.kunstihoone.ee Kunstihoone haridustöötajaga, praktiline loovülesanne ja refleksioon.

Sobib hästi kunsti ja klassijuhataja tundi, lisaks haakub hästi ka inimeseõpetuse, matemaatika ja ühiskonnaõpetusega.

Registreerumine ja täiendav info publik@kunstihoone.ee