Skip to main content

Kevadnäitusele saab kandideerida kuni 2. märtsini

Kunstihoone avab Lasnamäe paviljonis traditsioonilise Eesti Kunstnike Liidu aastanäituse 31. mail 2024. Osalema on oodatud kõik Eestis tegutsevad kunstnikud oma 2023. ja 2024. aastal valminud maali-, graafika-, skulptuuri-, installatsiooni-, video-, foto- või digitrükiteostega, mida ei ole esitatud varasematele kevadnäitustele. Uues näitusemajas Lasnamäel on lisavõimalusena ka sisehoov, kus saab eksponeerida ilmastikukindlaid väliskulptuure. Žürii valib laekunud taotluste hulgast näitusele ligikaudu 50 osalejat.

 

Žürii koosseis:
Anna Mari Liivrand, EKL esindaja
Indrek Köster, EKL esindaja
Jaan Manitski, sponsorite esindaja
Madli Ehasalu, Kunstihoone projektijuht
Kaarel Eelma, näituse kujundaja

 

Traditsiooni jätkates on igale esinejale ette nähtud kuni kahemeetrine väljapanekupind. Teoste arvu kunstniku ekspositsioonis ja nende asukoha näituseruumis otsustab näituse kujundaja.

 

Kevadnäituse ajal korraldatakse publikuhääletus, mille võitja saab kunstitoetajate Tiit Pruuli, Jaan Manitski, Riivo Antoni, Aivar Berzini ja Rain Tamme välja pandud auhinna väärtusega 6000 €.

 

Näitustele kandideerimiseks palume kunstniku ja tema teos(t)e andmed sisestada veebikeskkonda https://kunstihoone.typeform.com/kevadnaitus2024. Kandideerimiskeskkond on avatud kuni 2. märtsini 2024 (k.a).

 

Taotlusvormi täitmisel tekkivaid küsimusi aitab lahendada Eesti Kunstnike Liidu sekretär-juhiabi Cloe Jancis. E-post: ekl@eaa.ee, tel: +372 6273630