Skip to main content

Carl Giffney loeng „Tharla Timpiste / Õnnetus juhtus“

Carl Giffney (1983) on iiri kunstnik, kelle peamiseks töömeetodiks on performatiivne uurimistöö. Valdav osa näitusel eksponeeritud filmist „Iarnród“ koosneb materjalist, mille kunstnik on jäädvustanud lõunauinakuid tehes ja autoga sõites. Uinakute taustal kostab snuukeri helisid, autosõidu ajal kuuleme Iiri raadiot. Kuidas võiksid need omavahel seotud olla? Kas performatiivset uurimistööd tegev kunstnik on tööl ka siis, kui magab või autoga sõidab?

 

Loengus „Tharla Timpiste / Juhtus õnnetus“ käsitleb Giffney näiteks rahvuslikku mündikujundust, lapsepõlvemälestusi ja juhtunud õnnetusi. Loeng on inglise keeles ja kestab ca tund aega.

 

Kunstihoone näituse „Hea olemise kunst“ lõpetab kolm päeva kestev performance’itest, tuuridest ja filmilinastustest koosnev ürituste programm. „Hea olemise kunst“ on katse luua keeruka üleilmse kriisi käes vaevleva maailma jaoks sobiv näitus ning ka lõpuprogramm pöörab erilist tähelepanu hea olemise võimalikkusele ning ökoloogilisele vastutusele kindla huku tingimustes.

 

Pääs üritustele näitusepiletiga. Üks pilet kehtib kogu nädalavahetuse.

Facebooki sündmus