Skip to main content

David Rothenberg

SOOLO kontserdisari

Pühapäeval, 1. septembril kell 16.00 esineb Tallinna Kunstihoones kontserdisarja SOOLO raames klarnetist David Rothenberg ja tema loodushelidega lõimunud looming! 

 

David Rothenberg, ameerika klarnetist ja plaadifirma ECM artist on salvestanud koos paljude  muusikutega: Pauline Oliveros, Peter Gabriel, Ray Phiri, Suzanne Vega, Scanner, Glen Velez, Elliot Sharp, Robert Jürjendal, Markus Reuter ning Karnataka College of Percussion. Suur osa tema loomingulisest tegevusest on seotud keskkonnateemadega, mis hõlmavad loodushelisid live-  kui ka stuudiosessioonidel.

 

Rothenberg on oma nime all välja andnud 20 cd plaati. Nendest on enim tunnustust pälvinud “On the Cliffs of the Heart” (Jazziz, 1995 Top 10 playlistis) ning koos pianist Marilyn Crispelliga avaldatud “One Dark Night I Left My Silent House” (The Village Voice, 2010 Top 10 playlistis). Ajaleht Le Monde nimetas  seda albumit tunnustavalt“ üheks väikeseks imeks”.

 

Rothenbergi raamat ja cd “Why Birds Sing” on publitseeritud seitsmes erinevas keeles ning sellest on valminud ka BBC tv-dokumentaal. Ta on autor arvukatele raamatutele muusikast, kunstist ja loodusest. Tema raamat  “Thousand Mile Song” jutustab musitseerimisest koos vaaladega, “Survival of the Beautiful” käsitleb evoulutsiooni esteetikat. Etnomoloogilisest helidemaailmast inspireeriritud raamat ja cd “Bug Music” on leidnud kajastamist telekanalis PBS News Hour ja ajalehes New Yorker. Tema hiljutised salvestused on “Cicada Dream Band”, “Cool Spring” ja “Berlin Belbül”. Rothenbergi viimane raamat, film ja salvestus kannab nimetust “Nightingales in Berlin” (“Ööbikud Berliinis”).

David Rothenberg on New Jersey Institute of Technology tunnustatud filosoofia- ja muusikaprofessor. Oma soolokontserdil Tallinna Kunstihoones mängib ta klarnetit, bassklarnetit ning remiksib oma muusikat lindude, vaalade, putukate ja vee helidega.

 

www.davidrothenberg.net

 

SOOLO kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal. Sissepääs kontserdile näitusepiletiga.