Skip to main content

Dennis Dizon. (e)spiritu-virtu

Queer-lähenemisviis (ökoloogilisele) kriisile

Olete oodatud osalema uurimuslikul performance’il Dennis Dizoniga, kes valiti esimesena osalema Tallinna Kunstihoone residentuuriprogrammis, mis on ulatusliku rahvusvahelise koostööprojekti „Teisel pool mateeriat – kultuuripärand virtuaalreaalsuse lävel“ („Beyond Matter – Cultural Heritage on the Verge of Virtual Reality“) osa. Projekti kaasrahastatakse Euroopa Liidu toetusprogrammist „Loov Euroopa“ ning see on pühendatud näituste elavdamise, dokumenteerimise ja levitamise uudsetele digikäsitlustele, samuti virtuaalsete esitusvõimaluste arendamisele kunstis ning kuraatori- ja muuseumitöös.

 

(e)spiritu-virtu käsitleb (ökoloogilist) kriisi queer-vaatepunktist. Jagades lugusid ja kokkupuuteid (neetud) piltide, tekstide ja videote kaudu, kujutab ettekanne (püha) katset taastuda koloniaalajaloost, queer-traumast ja ökoloogilisest vägivallast.

 

Üritus toimub inglise keeles ja see salvestatakse.  Sissepääs tasuta.

 

Ruumipiirangute tõttu palume osalemiseks registreerida end siin.

 

Dennis Dizon (snd 1985 Manilas Filipiinidel) on vabakutseline digikuraator, kunstist kirjutaja ja kunstnik. Ta juhib eksperimentaalset kriitilist uurimisprojekti MATTERS OF, mis rakendab tehnoökoloogia uurimisel muu hulgas queer-teooriat. Tema hiljutiste ja tulevaste stipendiumide ning residentuuride seas on Robert Rauschenbergi Fond (New York, 2019), Furtherfield (London, 2020), „Teisel pool mateeriat / Beyond Matter Tallinna Kunstihoones (Tallinn, 2020) ja „Everything Equally Evolved Onassise Fondi juures (Ateena, 2021). Dizon on lõpetanud kuraatoriõppe magistrantuuri Londoni Goldsmithsi ülikoolis ja töötas varem platvormil Google Arts & Culture.

 

Dennis Dizon on Filipiini päritolu ameeriklane ja elab Londonis ning Barcelonas.

 

Veebileht: www.matters-of.com

Instagram: @mattersof_____

 

Rohkem teavet:
Teisel pool mateeriat / Beyond Matter: http://beyondmatter.eu/

 

Corina Apostol
corina@kunstihoone.ee


#beyondmatter