Detail Edgar Tedresaare näituselt „Teekond vabadusse“ Tartu Kunstimajas. 2016.

Edgar Tedresaar ja Sten Saarits. Must kuld

Kuraator Siim Preiman

Näituseprojekt keskendub naftale ehk mustale kullale, mille peened mustad niidid läbivad meie tänapäevase elu kõiki osi. „Must kuld on su mugavas pereautos, su rattakummides ja veinis, mida jood. Triiksärgis ja kingades, mida kannad,“ kirjutab Tedresaar.

 

Edgar Tedresaar (1981) on maalikunstnik, kelle loomingus on olulise kohal materjalide taaskasutamine. Tema suuremõõtmelised abstraktsed maalid on valmistatud naturaalsete pigmentidega toonitud lõuendijääkidest. Viimased isikunäitused olid „Teekond vabadusse“ (Tartu Kunstimaja monumentaalgalerii, 2016), „Meditatiivsed maastikud“ (Vana-Võromaa kultuurikoda, 2015).

 

Sten Saarits (1987) on heli- ja installatsioonikunstnik, keda huvitab indiviidi suhe end ümbritsevate objektidega ning tema paiknemine sündmuste ahelas. Viimased isikunäitused olid „Zero G Tonic“, koostöös Kristel Saaniga (Hobusepea Galerii, 2018), „Stuff“ (Hobusepea Galerii, 2015), „Mu silmad petavad mind, ma proovin midagi näha, aga siin ei ole midagi“, koostöös Erika Stöckeliga (Haapsalu Linnagalerii, 2014).