Skip to main content

Eesti viipekeele tõlkega ringkäik näitusel „… ja teised valguse varjundid”

Laupäeval, 19. veebruaril kell 13 toimub Kristi Kongi ja Krista Möldri näitusel „… ja teised valguse varjundid” giidiga ringkäik koos eesti viipekeele tõlkega!

 

„Kongi installatsioone kogedes ei saagi aru, kas maalid ei püsi lõuendil või kipub ruum maali peale. Kõik on kahevahel, oleme ühtaegu teose ees ja sees. Kristi Kongi teosed, mis on eksponeeritud esimeses kahes saalis, tuginevad päevikusissekannetele,“ ütleb näituse kuraator Siim Preiman. „Mölderit aga juhib vankumatu intuitsioon. Sageli ei tea ta isegi, mida otsib, kuni on selle leidnud. Tema loomingus näib aeg olevat aeglustatud äärmise piirini. Mölder on juba pikemat aega jäädvustanud linde, liblikaid ja lennukeid. Näiteks meenutavad näitusevitriinis eksponeeritud erinevas seisukorras mudellennukid nõela otsa torgatud liblikaid või sahtlisse kogutud linnunahku. Jah, kunagi nad lendasid, aga nüüd on igaveseks purki püütud.“

Ringkäik toimub eesti keeles, eesti viipekeele tõlkega, kestus 1h, sissepääs näituse piletiga, puuetega inimestele tasuta.

 

Tutvu näitusega lähemalt eesti viipekeelsete videote kaudu Kunstihoone digigiidi keskkonnas siin.

 

Kunstihoone ja selle galeriide ligipääsetavuse ning piletiinfo leiad kodulehelt.

 

18-aastased ja vanemad peavad sissepääsul esitama COVID-19 tõendi vaktsineerituse või haiguse läbipõdemise kohta. Maski kandmine näitusel on kohustuslik.

 

Tule Kunstihoonesse, kunst avardab maailma!