Skip to main content

Ene Nael

SOOLO kontserdisari

Pühapäeval, 9. juunil kell 16.00 esineb Tallinna Kunstihoones kontserdisarja SOOLO raames Ene Nael ja tema meeldivalt intrigeeriv klavessiin!

 

Ene Nael alustas muusikaõpinguid Karksi-Nuia Lastemuusikakoolis ja aastal 1986 jätkusid need juba Tallinna Muusikakeskkoolis Ell Saviaugu klaveriklassis. Ta on lõpetanud 1994. aastal Eesti Muusikaakadeemia professor Laine Metsa klaveri- ja professor Imbi Tarumi klavessiiniklassi. Kevadel 2000 kaitses ta samas muusikamagistri kraadi kammeransambli erialal. Ta on osalenud mitmete tuntud interpreetide meistrikursustel Eestis, Soomes, Hollandis, Rootsis, Prantsusmaal ning Itaalias. 2000. aastal võitis Ene Nael esikoha Eesti Muusikaakadeemias aset leidnud konkursil „Bach 250“.

Ta on esinenud orkestrisolistina, mänginud erinevates barokkorkestrites ja kammerkoosseisudes ning osaleb aktiivselt klavessiinimängijana Eesti muusikafestivalidel. Kõrvuti vanamuusikaga esitab ta sageli ka nüüdismuusikat, olles mitmete eesti heliloojate klavessiiniteoste esmaettekandjaks. Ene Nael on ansambli Una Corda (kannel, harf, klavessiin) liige ja jaanuaris 2012 ilmus trio esimene plaat eesti muusikast UNA CORDA.
E. Nael töötab klahvpilliõpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis, olles üks aktiivsemaid klavessiinimängu õpetamise metoodika arendajaid Eestis.

Peale selle osaleb aktiivselt Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti töös, korraldades aastast 2000 ajalooliste klahvpillide ja orkestrimuusika suvelaagrit, samuti osaleb ta 1999. aastast rahvusvahelise Klavessiinifestivali korraldusmeeskonna töös.

 

Ene Nael:


“Tibusid loetakse kevadel! Eesti kunstnike 19.korda toimuv värvi- ja mõttekirev aastanäitus saab lõpetatud kontserdiga, mis segab kokku omad muusikalised valikud. Kavas kõlavad teosed, mis minuni kui „paadunud“ kammermuusikuni on jõudnud  ühel või teisel moel. Ja seda viimase 19. aasta jooksul!”

 

SOOLO kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal. Sissepääs kontserdile näitusepiletiga.