Skip to main content

Johannes Bergmark

SOOLO kontsertsari

Pühapäeval, 6. märtsil kell 17:00 esineb Tallinna Kunstihoones kontserdisarjas SOOLO tuntud rootsi eksperimentaalmuusik Johannes Bergmark, kes suudab ka salatilehed helisema panna.

 

Johannes Bergmark on Stockholmis elav helikunstnik, improvisaator ning klaverimeister, kelle tegevusvaldkonda kuuluvad elektroakustiline helilooming, eksperimentaalsed omavalmistatud instrumendid, heliskulptuurid ja -installatsioonid. Tema esinemised meenutavad sürrealistlikku nukuteatrit, kus tegelasteks on “võimendatud objektid” (amplified objects), mis esmapilgul ei seostu muusikalise helimaailmaga: vanad tööriistad, kööginõud, kellad, vedrud, dekoratiivne kitš, jne. Kontaktmikrofonide abil toob Johannes Bergmark oskuslikult välja nende esemete varjatud akustika, dünaamilise skaala ning erilise tämbri.

 

Vabakutselise muusikuna esineb Johannes Bergmark tihti erinevatel muusika- ja kunstiüritustel, annab loenguid elektroakustilisest muusikast ning korraldab eksperimentaalsete muusikainstrumentide valmistamise töötubasid. Tema soov on tuua inimesed maailma, kus on oma koht traditsioonilistel teadmistel, oskustel, inspiratsioonil ja üllatusmomendil.

 

Johannes Bergmark on aktiivselt tegev eksperimentaalses kunstiühingus Fylkingen (http://www.fylkingen.se/), Elektroonilise Muusika Stuudios (http://www.elektronmusikstudion.se/), rootsi skeptikute assotsiatsioonis Vetenskap och Folkbildning (http://www.vof.se/) ning Stockholmi sürrealistide grupis The Surrealist in Stockholm (http://www.surrealistgruppen.org/).

 

http://www.bergmark.org/

 

SOOLO kontserdid toimuvas koostöös Tallinna Kunstihoonega
Kontserte kureerib Robert Jürjendal

Sissepääs SOOLO kontsertidele näitusepiletiga