Skip to main content

Floridante Kunstihoone galerii vaateaknal

Floridante veebikontsertide hooaja mažoorne lõppakord.
MARIA LISTRA – sopran
ANNA-LIISA ELLER – kannel
VILLU VIHERMÄE – viola da gamba
SAALE FISCHER – klavessiin
TEET RAIK – video ja heli

 

Kavas: Monteverdi, Cavalli, Händel…

 

Otselülitus Tallinna Kunstihoone galeriist ansambel Floridante YouTube’i kanalil: https://www.youtube.com/channel/UCyZ2V5UbazmeGPf20LpEmHw

 

Kehtivate piirangute tõttu publikut saali ei lubata, küll aga saab galeriis toimuvat jälgida vaateaknalt (NB! kuulamiseks võta kõrvaklapid kaasa!)

 

Kontsert on tasuta, kuid soovi korral saad muusikuid toetada, ostes tänupileti. 
Sopran Maria Listra lõpetas 2008. aastal Londoni Chigwell School’i, mis on spetsialiseerunud muusika, draama ja kunstide õpetusele. Edasi jätkas ta õpinguid University of Londonis, kus lõpetas 2011. aastal teatri- ja draamaõppe eriala Royal Holloway kolledžis. Maria on üles astunud arvukates ooperi- ja muusikalilavastustes, W. A. Mozart “Võluflööt” (2007), J. Massenet “Tuhkatriinu” (2008), F.Wildhorn “Jekyll ja Hyde” (2009), S.Sondheim “Into the Woods” (2010), W.A. Mozart “Figaro pulm” (2011). Aastal 2014 lisandus Christine’i roll A.L.Webberi “Ooperifantoomis” Vanemuise teatris ning aastal 2016. Preili Silberklangi roll Mozarti “Teatridirektoris”. Tema värskeimate ülesastumiste seas on Lydia Koidula roll A. Põldmäe kammerooperis “Emajõe ööbikud” (Tartu Uus Teater).

 

Kandlemängija Anna-Liisa Elleri huvide orbiidis on ühtaegu nii varane kui nüüdismuusika. Ta on osalenud arvukatel muusikafestivalidel Eestis ja Euroopas, tehes aktiivset koostööd ansamblitega Supersonus, Kapsberger, Oni Wytars, Vox Clamantis, Rondellus, Floridante jt. Ühtlasi tegeleb Anna-Liisa nii kandle õpetamise kui ka kandle repertuaari avardamisega – tal on valmimas doktoritöö barokkmuusika interpretatsioonist ja mänguvõtete rakendamisest Eesti kromaatilisel kandlel.

 

Floridante alustas kontserttegevusega 2014. aasta jaanuaris Tallinnas neljaliikmelise ansamblina. Praeguseks koondab Floridante mitut tosinat Eesti muusikut, kel on süvendatud huvi varase repertuaari esitamise vastu. Ehkki Floridante „ristiisaks“ on üks G. F. Händeli ooperikarakteritest, on ajaloolistel pillidel mängiva ansambli missiooniks tuua hästituntud Saksa kõrgbaroki kõrval Eesti kuulajani head muusikat, mille loomisaeg jääb 16. sajandi ja 18. sajandi vahele. Aastast 2015. on Floridante Haapsalu vanamuusikafestivali resideeruv ansambel ning aastast 2017. korraldab Floridante Hiiumaal viola da gamba festival-töötuba „Gambavaim“.