Skip to main content

Juho Laitinen

SOOLO kontsertsari

Pühapäeval, 29. aprillil kell 16.00 toimub Tallinna Kunstihoones kontserdisari SOOLO, kus esineb tšellist Juho Laitinen.

 

Juho Laitinen on soome tšellist, helilooja ja mitmete programnmide kunstiline juht. Tema kirge kütavad: intonatsioonile rajatud muusika, improvisatsioon kui diskreetne kunstivorm, installatsioonid ja performance kunst, mööblitükid kui muusikainstrumendid, mittehiearhiline, vabadel assotsiatsioonidel põhinev kunstikogemus.

 

Tšellistina on Laitineni fookuses multisensoorsed laiaulatuslikud,  avangardistrlikud ja modernistlikud tööd. Tema kavas on Giacinto Scelsi Triloogia mida ta esitab koos poeesia, tai chi ja helimeditatsioonidega. Oma kompositsioonides kasutab ta  peenetundeliselt multifooniat, erilist vokaaltehnikat ning ettearvamatuid elektroonilisi vahendeid.

 

Produtsendina on ta oma kontserdisarjas Tulkinnanvaraista toonud soome publiku ette rohkem kui 100 eksperimentaalmuusika esitajat viieteistkümnest riigist.  Tema ühest kuni kolmekümnest mängijast koosnev orkester UMUU on keskendunud ajaloolise eksperimentaalmuusika uurimisele ja ettekandmisele.

 

Laitinen on õppinud Turkus, Londonis, New Yorgis ja Helsingis. Aastal 2013 kaitses ta Sibeliuse Akadeemias  doktorikraadi eksperimentaalse muusika alal. Samas õppeasutuses on ta tegev ka õppejõuna.

 

Ta on kirjutanud ümmarguselt 100 artiklit erinevatele muusikaväljaannetele.  Tema tegevust toetavad Kone Foundation, Finnish Cultural Foundation, Finnish Art Council, Kordelin Foundation ja Finnish Music Foundation.

 

www.juholaitinen.com/composes/

 

www.tulkinnanvaraista.fi

 

SOOLO kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal.

 

Sissepääs kontserdile näitusepiletiga.