Skip to main content

Kirjutised

Tallinna Kunstihoone galerii tekstiilinäitusest „Kirjutised“ võtab osa 21 autorit ja 33 teosega. Need on eesti autorid, kes on reageerinud Belgias Limburgis toimuva 4. Rahvusvahelise Betonaci konkursi deviisile „Kirjutised“, mille seekordseteks märksõnadeks on niitide põimimine kudumiks ja läbipaistvus. Esinejad on kasutanud radikaalselt erinevaid materjale, tehnikaid ja võtteid ning tõlgendanud näituse teemat erinevatel isikupärastel viisidel. Näituse, mis avab eesti tekstiilikunsti potentsiaalile intrigeerivaid perspektiive on haaraks vaatemänguks kujundanud Malle Agabush.

 

Sel aastal ei toimu eesti tarbekunsti traditsioonilist ülevaatenäitust. Selle asemel pakutakse kunstnikele võimalust osaleda mitmetes väiksemates teemanäitustes. Näitus „Kirjutised“ süvendab veendumust, et see lahendus on perspektiivikas.

 

Kunstnikud: Helga Alling, Ehalill Halliste, Elna Kaasik, Helen Kauksi, Lea Koldmets, Krista Leesi, Lylian Meister, Kadi Pajupuu, Erika Pedak, Katrin Pere, Helgi Polli, Ülle Raadik, Ilme Rätsep, Ülle Saatmäe, Kertu Sillaste, Aune Taamal, Erika Tammpere, Milvi Thalheim, Piret Valk, Kadri Viires, Milvi Pärnamägi.