Skip to main content

Kolm viisi meisterlikuks suudluseks ehk Kahekümne viie minuti suudlus su kaelal

TÄIS NULL teatriprogramm

Tallinna Kunstihoone alustab näituste vaheaegadel toimuva rahvusvahelise kaasaegse teatri programmiga „Täis null“. Programmi kureerib tantsija ja etenduskunstnik Kadri Noormets. Esimene etendus „Kolm viisi meisterlikuks suudluseks ehk Kahekümne viie minuti suudlus su kaelal“ juba 12. jaanuaril kell 19.

 

 

„Kolm viisi meisterlikuks suudluseks“ on uurimus grupikäitumisest, – kokkulepeist ja -dünaamikast, aga ka maitsmismeele ja maitsmise piiridest. Kuidas maitseb üks ja kuidas mitu suud? Kuidas mekib sülg? Mille alusel toimuvad suulist tegevust ärgitavad hinnangud ja valikud? Kõik saab alguse ühe naise abipalvest ja ühe inimgrupi püüdlusest sellele vastu tulla. Jagatud avitamistahe viib kollektiivse intiimsuse lakkamatu korduseni, suudluste raheni, millest tasahilju lahkub kirg. Ohjamatu sensuaalsuse ja globaalse naudingu teadliku vältimise, armastuse tasalülitamise ja moraalinormide nihestamise ulja püüuga ei tulda toime. Ei tulda toime ka neile uue tähenduse andmisega. Kui, siis käivituvad suudlemise-aktsioonis osalejad mängust, kordusest ja maratonist. Mille nimel? Millise hinnaga?

 

„Kolm viisi…“ projekt on toimunud viimased seitse aastat erinevates riikides ja erinevate koosseisudega. Aegamisi on sellest saanud antropoloogiline uurimus inimsuhetest, intiimsuse jagamisest ja tähendustest.

Sel korral taasluuakse lavastus Tallinna Kunstihoones, kus väljakutseks saab ka lavastuse teatraalse loomuse tõlkimine valge galeriiruumi halastamatu alastusse keelde.

 

Idee, koreograafia ja lavastus: Aitana Cordero (NL/ESP)

Koostöös: Doris Feldmann, Jaak Sapas, Kadri Noormets, Irene Hütsi, Mihkel Ernits, Kalev Rajangu, Keiu Virro (EST), Frida Giulia Franceschini (ITA), Alvaro Frutos (ESP)

Kestus: 85 min

Tallinna Kunstihoone suur saal, Vabaduse väljak 8

12. jaanuar 2016, kl 19

Etendusele järgneb vestlus!

Täname: festival notafe, Viljandi Huvikool, Kollane Partmees

Piletid enne etendust kohapeal!

Pilet 5€

 

Aitana Cordero (1979) on Hollandis tegutsev hispaania päritolu koreograaf ja etenduskunstnik. Ta on õppinud tantsu ja improvisatsiooni, praktiseerinud 13 aastat judot ja tegeleb võitluskunstidega tänaseni. 2006 lõpetas ta koreograafina SNDO (School for New Dance Development) Amsterdami Ülikoolis ning kaks aastat hiljem sai magistrikraadi koreograafia ja uute tehnoloogiate erialal DanceUnlimited, samuti Amsterdamis.

 

Alates 1999. aastast on ta lavastanud ise, astunud üles teiste etendustes ning teinud koostööd mitmete erinevate kunstnikega multidistsiplinaarsetes projektides. Cordero lavastusi ja videotöid on näidatud Madriidis, Barcelonas, Amsterdamis, Brüsselis, Helsingis, Viinis, Berliinis, Antwerpenis, Shanghais, New Yorgis, Montevideos, Buenos Aireses, Beirutis jne. Alates 2001 on ta õpetanud erinevates koolides, ülikoolides ja etenduspaikades Madriidis, Pariisis, Londonis, Beirutis, Amsterdamis jne.

 

Cordero peamine huvipunkt on keha ja selle kohtumine teiste kehadega – intiimsus, seksuaalsus, sensuaalsus, vägivalla füüsilisus, aga ka teatri erinevad toimeviisid ja strateegiad. Olulisel kohal on olnud filosoofia, kino, kirjandus, soo-uuringud, maalimine ja söök.

 

TÄIS NULL

FULL ZERO

Tallinna Kunstihoone etendusprogramm „Täis null“ on galeriiruumi ja teatri kohtumine, mis kasutab ära näitustevahelist aega, paludes publiku suurde valgesse ruumi teatrisse. Selle kutse eesmärgiks on kõnetada olulisi momente nii kujutava kunsti kui ka traditsioonilise ja kaasaegse teatri arengus ja eneseteadvuses, rõhutades seejuures ka etendusele järgnevat diskussiooni ja dialoogi. Oluliseks käivitajaks on uudishimu vormi suhtes – kuidas teiseneb (või ei teisene) publiku vastuvõtt, kui ta näeb teatrit galeriis või vastupidi, kui ta näeb galeriid teatris. Galeriiruumi on kutsutud kaasaegse teatri lavastused, mis ei ole algselt sinna lavastatud. Kutsutud lavastused on oma vormilt, pretensioonilt või ambitsioonilt uues kontekstis atraktiivsed, kontrastsed ja kõnekad, nende autorid mõttevahetuses osalemisest isiklikult huvitatud.

 

Kadri Noormets (1988) on Eesti tantsija ja etenduskunstnik, kes töötab teksti ja teatriga. Korraldab festivali notafe ning annab EKA graafilise disaini osakonnas kursust “poster ja performance”. Vaadetelt tihti radikaalne. Isegi kui avaldab raamatu või astub välja galeriis, täpsustab see tema seisukohta teatrist – organiseeritud kontsentratsiooni ruumist, nagu seda on ka kunst, muusika ja kirjandus. Viimased lavastused: “AIR WITH CONTENT. 10 degree something” (kadrinoormets, Asia Baś), “formlessly yours” (kadrinoormets, Diego Agulló/ Kanuti Gildi SAAL), “procedure of beauty” (STL), “Darks in Blues” (kadrinoormets, Diego Agulló/ Kanuti Gildi SAAL), “siseturism” (Rakvere Teater), “an hour of” (kadrinoormets, Kadi Maria/ STL). Raamatud, tekstid: “siseturism” (Lugemik, 2014), “go neo und romantix” (Lugemik 2013), “Etendus lõi püha mikrolaine” I, II, III (avaveerud ajakirjas Temuki)