Skip to main content

Kuraatoriringkäik näitusel “Riik ei ole kunstiteos”

16. veebruaril avatakse Kunstihoones Katerina Gregose kureeritud rahvusvaheline kaasaegse kunsti näitus “Riik ei ole kunstiteos”, mis kuulub Eesti Vabariik 100 kunstiprogrammi.

 

17. veeburaril kell 14:00-15:30 toimub kuraatorituur! Katerina Gregos avab näituse ja teoste tagamaid inglise keeles. Haara võimalusest, kunst on oluline!

 

Millele näitus keskendub?
„Riik ei ole kunstiteos“ uurib riigi, rahvuse ja rahvusliku identiteedi keerukust ja problemaatikat ning nende praegust muutlikku olukorda Euroopas natsionalismi ja populismi taaselustumise tingimustes, pakkudes sellele teemale nüansirikkamat käsitlust, mis ulatub kaugemale tavapärasest vastandumise retoorikast. Tuues eri riikidest kokku üle kahekümne eripalgelise kunstniku, sh mitu uut tellimust, kaardistab näitus Mandri-Euroopa muutuvat poliitilist maastikku ja selle piire ning samuti eristava identiteedipoliitika probleemi.

On joonistusi, skulptuure, fotograafiat, tekstipõhiseid töid, filme ja installatsioone, on sisukat diskussioonimaterjali ja vaimukat probleemikäsitlust.
Loe lähemalt siit: https://www.kunstihoone.ee/programm/riik-ei-ole-kunstiteos/

 

Kes on Katerina Gregos?
Katerina Gregos on Brüsselis elav kuraator, kirjanik ja lektor. Kuraatorina uurib ta kunsti, ühiskonna ja poliitika vahelisi seoseid, keskendudes eeskätt demokraatia, inimõiguste, kapitalismi, kriisi ja muutuvate globaalsete tootmistsüklite teemadele. Ta on praegu 1. Riia Biennaali (2018) peakuraator ning Münchenis ja Samoses tegutseva Schwarzi Fondi kuraator.

 

NB! Samal õhtupoolikul toimub Vabaduse galeriis näituse osana avalik sündmus: pidulikult kuulutatakse, kes olid võitjad Kristina Solomoukha, Paolo Codeluppi ja Elfi Turpini kunsti- ja kuraatorprojektis “Monumendikonkurss, eriüritus Eestis”, 2009-2018.

Facebooki sündmus