Skip to main content

Kuraatorituur Eleriin Ello näitusel “Nii hele, et pimestab”

Laupäeval, 9. oktoobril kell 14 tutvustab kuraator Tamara Luuk Tallinna Kunstihoone galeriis Eleriin Ello maalinäitust „Nii hele, et pimestab“!

 

Oma isikunäitusel nihestab Eleriin Ello ühelt poolt tillukeste, pihku mahtuvate kivide, teiselt poolt hoomamatu kosmoseavaruse ajalisi ja ruumilisi mõõte. Me kõik oleme vaadanud taevasse, me kõik oleme vaadanud jalge ette maha. „Need on ühe skaala kaks otsa,“ ütleb Eleriin Ello ja maalib mõlemat.

 

„Minu näitus lähtub inimese sisemaailma avaruse ning olemasolemise mõõtmatuse tajust. Esitletakse abstraktseid maale, mis käsitlevad valguse ja pimeduse teemat, ning realistlikke maale kividest. …/ Liigun inimese sisemaailma ja olemise lõpmatuse mõõtkavas, kohta, kus minul puudub algus ja lõpp. Ma olen. …/ Pimedus on tihkelt kõike-kõike täis, sellesse on põimitud kõik olemise värvid. Tumedusse, musta auku vajudes võib tunduda, et kõik ongi läbi, et nüüd kaon. Ja kaongi, ent selleks, et pimeduse varjus uuesti vormuda, et end uueks luua. See on loomingu ja alguse koht. Pimedus on nii hele, et pimestab,“ ütleb Eleriin Ello oma näituse saatetekstis.

 

Kuraatorituur toimub eesti keeles, kestus 1h. Sissepääs tasuta.

NB! Sisenemiseks palume esitada üks järgmistest tõenditest:
1. COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
2. COVID-19 läbipõdemise tõend
3. 72 tunni jooksul enne üritusele sisenemist teostatud PCR test (negatiivne)

 

Tule Kunstihoonesse, kunst avardab maailma!