Skip to main content

Kuraatorituur Gregor Tauliga näitusel „Pikipiirijooksja, rotipüüdja ja müüriladuja“

Pühapäeval, 6. veebruaril kell 14 on harukordne võimalus külastada näitust „Pikipiirijooksja, rotipüüdja ja müüriladuja“ koos kuraator Gregor Tauliga!

 

Väljapanekuks andsid tõuke 3 novelli: Peet Vallaku „Korvitegija Siimu õnn“, Mehis Heinsaare „Toomas ja rotipüüdjad“ ja Ilmar Külveti „Müüriladuja“. Nende kolme loo peategelased, kes on eri põhjustel sunnitud seadma nii füüsilisi kui ka vaimseid piire, aitavad raamistada näitust, mis on kuraatori sõnul kui mõistuloo sugemetega essee. Näitusel saavad kokku kunstnikud Amie Nga Man Chan, Eike Eplik, Kristaps Epners, Hanna Samoson ja Augustas Serapinas, kes tegelevad oma loomingus identiteediküsimustega. Eksponeeritakse ka Eesti mäluasutuste kogude ajaloolisi fotosid.

 

Näituse kuraator Gregor Taul ütleb: „Ehkki kõigis näituse aluseks olevates kirjandusteostes esineb maagilise realismi elemente, on nende keskmes lihtsad inimesed oma igapäevaste vajaduste ja kapriisidega. Näitusel esinevad need karakterid üldistatud kujunditena, tähistades ühiskonna perifeerseid olemisviise ja ellujäämisstrateegiaid. Kunstiteostes on fiktsiooni ja päris elulugude piir ebaselge, arhiivifotodel aga avanevad meile – vähemalt pealtnäha – lihast ja luust pikipiirijooksjad, rotipüüdjad ning müüriladujad.“

 

Kuraatorituur toimub eesti keeles, kestus 1h min. Sissepääs tasuta.

 

NB! Sisenemiseks palume esitada üks järgmistest tõenditest:
1. COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
2. COVID-19 läbipõdemise tõend

 

Täpsema info Kunstihoone ja selle galeriide sissepääsu ning ligipääsetavuse kohta leiad kodulehelt.

 

Tule Kunstihoonesse, kunst avardab maailma!