Skip to main content

Kuraatorituur Indrek Grigoriga näitusel “Ma olin Timbuktus”

Laupäeval, 16. aprillil kell 14 on harukordne võimalus külastada Tallinna Linnagaleriis Taavi Talve näitust „Ma olin Timbuktus“ koos kuraator Indrek Grigoriga!

 

„Ma olin Timbuktus“ räägib loo maailma läbiuurimata nurka projitseeritud kujutelmadest ja koloniaalvallutuslikust võidujooksust. Timbuktu – linn, mille olemasolu tunnistamist segab müüt, mis tõotab olla püsivam kui kõrbelinn ise, sest kõik, kes ihale järele annavad ja kõigile vintsutustele vaatamata linnaretke ette võtavad, näivad sealt naasvat tühjade kätega. Timbuktus käinute lood keskenduvad katsumusrohkele teekonnale, mis osutus oodatust veelgi rängemaks. Linn seevastu ei vastanud üldse ootustele. Mida aga täpselt oodati ja millel see ootus põhines, ei oska tagantjärele enam keegi öelda.
Taavi Talve on õppinud skulptuuri alal Eesti Kunstiakadeemias. Tema viimase aja looming lähtub arhiiviimpulsist ja minevikusündmuste seostest tänapäevaga. Neis subjektiivsetes vaatlustes segunevad faktiline ja fiktiivne, dokumenteeritu ja kujuteldav.

 

Indrek Grigor töötab Tartu Kunstimuuseumi näituste osakonna juhatajana, avaldab regulaarselt kunstikriitikat ennekõike Eesti, aga ka teiste balti riikide väljaannetes ja on üle kümne aasta teinud kaastöid Eesti Rahvusringhäälingule.

 

Kuraatorituur toimub eesti keeles, kestus 1h. Sissepääs tasuta.

 

Täpsema info Kunstihoone ja selle galeriide sissepääsu ning ligipääsetavuse kohta leiad kodulehelt.