Skip to main content

Kuraatorituur Keiu Krikmanniga näitusel „Koolnu jalad, tekid, kangrud, muna“

Laupäeval, 10. septembril kell 14 on erakordne võimalus külastada Tallinna Linnagalerii näitust „Koolnu jalad, tekid, kangrud, muna“ koos kuraator Keiu Krikmanniga!

 

Näitus on poeetiline uurimus, mis keskendub materjalile kui jutuvestmise inspiratsiooniallikale. Kunstnikud Mónica Mays, Netti Nüganen, Heinrich Sepp ja Johanna Ulfsak on valinud mängulise käsitlusviisi, muutes materjali lugudeks ja lood materjaliks.

 

Selle asemel et keskenduda materjali tuhmumisele ajas ja selle jälgedesse kinni jääda, toovad kunstnikud selle külluslikult tagasi, täites lüngad oma äranägemise järgi. Isehakanud ajaloolaste ja arheoloogidena kasutavad nad sageli huumorit, groteski ja liialdusi, et mõtestada, kuidas nii inimtegevus kui ka aja jooksul loodusjõud materjali kujundavad. Erinevale taustale vaatamata töötavad kõik kunstnikud ühel või teisel viisil tekstiiliga – materjaliga, millel on tihe seos inimkehaga. Näitusel „Koolnu jalad, tekid, kangrud, muna“ leidub mitmesuguseid viiteid tööstusliku tekstiilitootmise ajaloole, neobaroki esteetikale, soost leitud mumifitseerunud surnukehadele ja kväärajaloole, samuti mõtisklusi materjali kuhjumise ja lagunemise üle.

 

Keiu Krikmann on Tallinnas tegutsev kirjanik, kuraator, tõlkija ja toimetaja. Praegu on ta Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse välja antava ajakirja A Shade Colder Magazine tegevtoimetaja. Aastast 2015 kuulub ta Tallinna rakenduskunsti triennaali tuumikmeeskonda. Varem on ta olnud projektiruumi Konstanet koordinaator ja töötanud galeristina Eesti Kunstiakadeemias. Krikmanni viimast kuraatoriprojekti „Liiasusest ja keeldumisest“ eksponeeriti kaasaegse kunsti keskuses Kim? Riias 2020. aastal ja Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis 2021. aastal.

 

Kuraatorituur toimub eesti keeles, kestus 1h. Sissepääs tasuta.

 

Täpsema info Kunstihoone ja selle galeriide sissepääsu ning ligipääsetavuse kohta leiad kodulehelt.