Skip to main content

Kuraatorituur näitusel “Mis saab neist armsatest tüdrukutest?“

Laupäeval, 26. novembril kell 14 on ainulaadne võimalus osaleda kuraator Tamara Luuk ringkäigul Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljoni avanäitusel „Mis saab neist armsatest tüdrukutest?“!

 

Väljapaneku peamine lähtepunkt on Eestis elavate eesti- ja venekeelsete kunstnike võimalikult ausad ning isiklikud, meid kõiki esindavad reaktsioonid usaldus- ja kliimakriisidele, sõdadele ja pandeemiatele, traditsiooniliste peresuhete tasakaalutusele ning sellele, milleks nende tekitatud pinged on moondunud meie kõige intiimsemates tundesoppides. Niisugusel kõikuval territooriumil tasakaalu hoidvana kõnetab naine ja tema õhukese naha tundlikkus eriti.
„Olles esimene Kunstihoone Lasnamäe paviljonis, otsib see näitus ligipääsu eelkõige Eesti venekeelsete kunstnike loominguimpulsside eripärale. Rääkides naiseks olemisest, on mees, sedavõrd, kuivõrd ta naise maailma kuulub, nende töödes rohkem kohal kui eestlastest õdedel. Seepärast pole juhuslik, et just Alexei Gordini aastail 2012 ja 2013 filmitud videod dokumenteerivad ning seovad tervikpildiks Eestis elava noore venelanna kohati valusa kulgemise mälumaastikel,“ ütleb näituse kuraator Tamara Luuk.

 

Näitusel osalevad kunstnikud: Merike Estna, Alexei Gordin, Elin Kard, Edith Karlson, Alice Kask, Vassa Ponomarjova, Anu Põder, Maria Sidljarevitš, Anna Škodenko ja Johanna Ulfsak.Näituse kujundaja on Neeme Külm.

 

Kuraatorituur toimub eesti keeles, kestus 1h. Sissepääs tasuta.