Skip to main content

Leo

Kummardus Leonhard Lapinile

 

Kunstihoone galeriis avaneb eesti kunsti suurkuju Leonhard Lapini programmiväline mälestusnäitus „Leo“, mille koostasid Eesti Kunstimuuseumi juht Sirje Helme ja Tallinna Kunstihoone kuraator Tamara Luuk.

 

See on austusavaldus hiljuti manalasse läinud Leonhard Lapinile, kelle looming ja tegevus oli tihedalt just Kunstihoonega seotud.

 

Näitus on avatud 8. aprillist ja jääb üles Kunstihoone rekonstrueerimistööde alguseni 5. juunil. Eksponeeritakse Lapini tuntud sarju „Protsessid“ (1980–1995) Eesti Kunstimuuseumi kogust ja „Rütmid sfääril“ (1992) erakogust. Väljapaneku lahutamatu osa on Leonhard Lapini tekstide ja luuletuste valik.

„Kunstihoone aknal säravat päikesepeegeldust nähes tunnen, et Päike tõuseb Kunstihoonest – Kunstitemplist. Päike loojub sinna, et taas sealt tõusta,“ kirjutas Leo Tallinna Kunstihoone 70 aasta juubeli puhul. Ja kuigi tema heldimus- ja õrnusepuhangutele võisid eelneda ning järgneda kirumine ja mana, siis teadsime, et Leo on nagu Elu ise – pidevas, sageli vastuolulises voolamises. Voola kires ja rahus, Leo, me korjame üles Su jäljed!“ kommenteeris avatavat mälestusnäitust kuraator Tamara Luuk.