Skip to main content

Ligipääsetav Kunstihoone: kirjeldustõlkega tuur näitusel Elavhõbe

Laupäeval, 9. novembril kell 15.00 toimub Tallinna Kunstihoone näitusel “Elavhõbe” giidituur koos kirjeldustõlkega! Näitusegiid Minni Moyle ja kirjeldustõlk Kärt Mikli, keda konsulteeris kirjeldustõlke konsultant Sülvi Sarapuu, tutvustavad publikule näituse võtmeteoseid ning annavad ülevaate näituse temaatikast.

 

Näitus „Elavhõbe” lähtub kunstnik Simon Dybbroe Mølleri fotograafiakäsitlusest ning toob selle visuaalse esseena näituseruumi, kaasates nii rahvusvaheliste kunstnike teoseid kui ka leidmaterjali ja salapäraseid esemeid. Näitus uurib, kuidas fotograafia, mille tulemiks on varasemalt olnud eelkõige füüsilised objektid, on praeguseks muutunud viiteliseks. Tegu on abstraktse terminiga, millega asju nimetada, see on osa läätsest, mille kaudu me maailma tajume, mõõdupuu, mida me endaga pidevalt kaasas kanname ja millega kõike võrdleme. Fotograafiast on saanud omamoodi ökoloogiline süsteem või pigem on see loonud tingimused ümbritseva tajumiseks ja arendamiseks. Parima näitusekogemuse saamiseks soovitame enne külastust tutvuda ka näitust saatva tekstiga siin lingil: http://bit.ly/35xczcZ

 

Ligipääsetav Kunstihoone on üritustesari, mille eesmärgiks on teha kunst kõigile kättesaadavaks ja aidata Kunstihoonel oma publiku vajadusi paremini tundma õppida. Üritustesarja raames soovime luua paremaid võimalusi kunstist osa saamiseks nii lapsevankriga külastajaile, vanemaealistele kui ka erivajadustega inimestele. Selleks arendame Kunstihoones liikumisvõimalusi, tegeleme viitade täiustamisega ning soovime pakkuda näitusekogemust ka viipekeele ja kirjeldustõlke abil.

 

Tuur toimub eesti keeles, sissepääs tasuta, eelregistreerimisega. Palume saata kiri: publik@kunstihoone.ee. Näitusel kasutatavad eksponaadid võivad tekitada allergilisi reakstioone (heinapalavik). Täname mõistva suhtumise eest!