Skip to main content

Ligipääsetav Kunstihoone: kirjeldustuur näitusel Sõna mõjutus

18.01, 01.02 ja 15.02

Kolmel laupäeval, 18.01, 01.02 ja 15.02 kell 15:00 toimub Tallinna Kunstihoone näitusel “Sõna mõjutus: puue, suhtlus, katkestus” giidituur koos kirjeldustõlkega! Näitusegiid Minni Moyle ja kirjeldustõlk Kärt Mikli, keda konsulteeris kirjeldustõlke konsultant Sülvi Sarapuu, tutvustavad publikule näituse võtmeteoseid ning annavad ülevaate näituse temaatikast.

 

„Sõna mõjutus“ koondab kunstnike, graafiliste disainerite, kirjanike ja aktivistide loomingut ning tõstab esile olulised vaatenurgad, mis mõtestavad puuet millegi enama kui vaid häbimärgistatud „seisundina“. Näituse keskne idee on pakkuda välja uusi kontseptuaalseid ja eksperimentaalseid raamistikke, mis võimaldaksid keelt ja kommunikatsiooni mõtestada uuenduslikult – puuete kaudu, neid kaasates ja samal ajal neisse takerdumata. Nõnda arendatakse välja täiesti teistsugune kaasav vaade, mis on vaba suutmissurve seisukohtadest ja piirangutest.

 

Väljapaneku kuraatorid peavad oluliseks murda puuetega seotud eelarvamusi ning seetõttu valisid nad näitusele puuetega kunstnike teosed, mida on eksponeeritud maailma tippgaleriides Guggenheimist Tate’ini. „Kunstnike töid uurides nägime, et need kõik puudutavad keelt ja suhtlust. Keel aitab teha puude nähtavaks ja selle kandjat kaasata, aga võib muuta selle ka nähtamatuks ja tõrjutuks,“ kirjeldasid Kim ja Van Tomme.

Tuur toimub eesti keeles, sissepääs tasuta, eelregistreerimisega. Palume saata kiri oma osalussooviga: publik@kunstihoone.ee. Olete oodatud!

Facebooki sündmus