Skip to main content

Ligipääsetav Kunstihoone: kuraatorituur Jüri Arraku näitusel

Neljapäeval, 17. oktoobril kell 17:30 toimub Jüri Arraku näitusel “Roheline tuli” Tallinna Linnagaleriis kuraatorituur koos eesti viipekeele tõlgiga! Kuraator Tamara Luuk tutvustab näituse võtmeteoseid ning annab ülevaate Jüri Arraku loomingust. Kohal on ka kunstnik ise!

 

Läbi pika, rohkeid loominguvaldkondi puudutanud kunstnikuelu on Jüri Arrak alati joonistanud. Sürrealistlikest tušijoonistustest kuuekümnendail kuni suurte detailselt läbi töötatud müüdimaiguliste söejoonistusteni kaheksakümnendail. Tema piltides võimukalt ja kaua valitsenud maiv-olendid ja märkinimesed – kord inimlikku abitust, kord jumalikku ettehooldust väljendavad – on saanud kunstniku käekirjaga samastatavaiks sümbolmaskottideks. Rohkem kui muutuvas ajas, milles me elame, toimetavad need olendid ajatus paralleelmaailmas, meid prohvetlikult osatades ja õpetades. Kas võivad need ajatud olendid muutuda nagu teeme seda meie? Või köidavad nad vaatajat oma eluülese tarkusega, mille paberile panijaks on meiega ühel ajal elav kunstnik? Võimalus küsida ja vastata, sest 17. oktoobril saavad kohal olema mõlemad.

 

Ligipääsetav Kunstihoone on üritustesari, mille eesmärgiks on teha kunst kõigile kättesaadavaks ja aidata Kunstihoonel oma publiku vajadusi paremini tundma õppida. Üritustesarja raames soovime luua paremaid võimalusi kunstist osa saamiseks nii vanemaealistele, lapsevankriga külastajaile kui ka erivajadustega inimestele. Selleks arendame Kunstihoones liikumisvõimalusi, tegeleme viitade täiustamisega ning soovime pakkuda näitusekogemust ka viipekeele ja kirjeldustõlke abil.

 

Sündmus toimub eesti keeles ja eesti viipekeeles, sissepääs tasuta.