Skip to main content

Ligipääsetav Kunstihoone: kuraatorituur näitusel “Sõna mõjutus”

Laupäeval, 14. detsembril kell 14:00 toimub näitusel “Sõna mõjutus: puue, suhtlus, katkestus” Tallinna Kunstihoones inglisekeelne kuraatorituur koos eesti viipekeele tõlgiga! Kuraatorid Niels Van Tomme ja Christine Sun Kim tutvustavad näituse võtmeteoseid ning annavad ülevaate näituse temaatikast.

 

„Sõna mõjutus“ koondab kunstnike, graafiliste disainerite, kirjanike ja aktivistide loomingut, tõstab esile olulised vaatenurgad, mis mõtestavad puuet millegi enama kui vaid häbimärgistatud „seisundina“. Näituse keskne idee on pakkuda välja uusi kontseptuaalseid ja eksperimentaalseid raamistikke, mis võimaldaksid keelt ja kommunikatsiooni mõtestada uuenduslikult – puuete kaudu, neid kaasates ja samal ajal neisse takerdumata. Nõnda arendatakse välja täiesti teistsugune kaasav vaade, mis on vaba suutmissurve seisukohtadest ja piirangutest.

 

Ligipääsetav Kunstihoone on üritustesari, mille eesmärgiks on teha kunst kõigile kättesaadavaks ja aidata Kunstihoonel oma publiku vajadusi paremini tundma õppida. Üritustesarja raames soovime luua paremaid võimalusi kunstist osa saamiseks nii vanemaealistele, lapsevankriga külastajaile kui ka erivajadustega inimestele. Selleks arendame Kunstihoones liikumisvõimalusi, tegeleme viitade täiustamisega ning soovime pakkuda näitusekogemust ka viipekeele ja kirjeldustõlke abil.

 

Sündmus toimub inglise keeles ja eesti viipekeeles, sissepääs näituse piletiga.

Facebooki sündmus