Skip to main content

Ligipääsetav Kunstihoone: viipekeelne ringkäik näitusel “Sõna mõjutus”

ringkäigud toimuvad: 11.01, 25.01 ja 20.02

Muuda oma näitusekogemus rikkalikumaks, osale avatud ringkäigul!

 

Eelregistreerimiseta, noortele ja täiskasvanutele

 

Orienteeruvalt 60 minuti jooksul avastame teoste tähenduskihtide põnevat maailma, osalejatel on soovi korral võimalik ka ise panustada tõlgenduste paljususse. Arutelu käigus loome mitmekesise tähendusvälja ja süveneme põhjalikumalt eri kunstnike autoripositsioonidesse.

 

Sissepääs näitusepiletiga,

 

NÄITUSEST
„Sõna mõjutus“ koondab kunstnike, graafiliste disainerite, kirjanike ja aktivistide loomingut ning tõstab esile olulised vaatenurgad, mis mõtestavad puuet millegi enama kui vaid häbimärgistatud „seisundina“. Näituse keskne idee on pakkuda välja uusi kontseptuaalseid ja eksperimentaalseid raamistikke, mis võimaldaksid keelt ja kommunikatsiooni mõtestada uuenduslikult – puuete kaudu, neid kaasates ja samal ajal neisse takerdumata. Nõnda arendatakse välja täiesti teistsugune kaasav vaade, mis on vaba suutmissurve seisukohtadest ja piirangutest.

 

Väljapaneku kuraatorid peavad oluliseks murda puuetega seotud eelarvamusi ning seetõttu valisid nad näitusele puuetega kunstnike teosed, mida on eksponeeritud maailma tippgaleriides Guggenheimist Tate’ini. „Kunstnike töid uurides nägime, et need kõik puudutavad keelt ja suhtlust. Keel aitab teha puude nähtavaks ja selle kandjat kaasata, aga võib muuta selle ka nähtamatuks ja tõrjutuks,“ kirjeldasid Kim ja Van Tomme.

 

Lisainfo Kunstihoone ligipääsetavuse kohta leiad kodulehelt.

Eesti- ja inglisekeelne näitusegiid on majas kolmapäevast reedeni, venekeelne kolmapäeval ja neljapäeval. Astu ligi või telli ette publik@kunstihoone.ee Ringkäiku saab tellida eesti, inglise ja vene keeles. Tasuda tuleb näitusepileti eest (6€/3€), ringkäik on tasuta! Pakkumine kehtib, kui on vähemalt 4 osalejat.

Facebooki sündmus