Skip to main content

Marge Monko ja Anu Vahtra slaidislämm Linnagaleriis

Kolmapäeval, 31. jaanuaril algusega kell 18:00 toimub Tallinna Linnagaleriis slaidislämm, kus kunstnikud Marge Monko ja Anu Vahtra näitavad enda poolt koostatud slaidiesitlusi ja räägivad nende põhjal tekkinud visuaalsetest seostest, puudutades seahulgas ka Marge Monko näituse “Kivid teemandite, teemandid kivide vastu” temaatikat.

Evelien Bracke kureeritud Marge Monko isikunäitus „Kivid teemantide, teemandid kivide vastu“ on loomulik jätk kunstniku viimase paari aasta loomingule, kus ta on huvi tundnud kommertsdisaini vastu. Näitusel eksponeeritud video, fotod ja installatsioon keskenduvad märksõnadele, mille abil kommertskultuuris naiselikkust konstrueeritakse: ilu, ihaldusväärsus ja viljakus.

Marge Monko (1976) elab ja töötab Tallinnas. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias (MA fotograafias, 2008) ja täiendanud ennast Viini rakenduskunstide ülikoolis. Monko peamised meediumid on fotograafia, video ja installatsioon. Enamik tema teoseid mõjutatud psühhoanalüüsi, feminismi ja visuaalkultuuri teooriatest. Alates 2017. aasta sügisest töötab Monko EKA fotoosakonna professorina.

Anu Vahtra (1982) on Tallinnas tegutsev kunstnik, kes tegeleb oma praktikas kohaspetsiifilisusele ning ruumi olemusele orienteeritud küsimustega. Ta on õppinud Bergeni Kunsti- ja Disainiakadeemias Norras ning lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ja Gerrit Rietveldi Akadeemia Amsterdamis. Anu Vahtra on Lugemiku kirjastuse ja raamatupoe üks asutajatest.

Facebooki sündmus