Skip to main content

Mina. Kodus?

Avalik konkurss

Tallinna Kunstihoone kuulutab välja avatud konkursi, millega kutsume Lasnamäel elavaid 16–26-aastaseid noori osalema loovprojektis. Projekti käigus luuakse kunstnik Maria Kapajeva juhendamisel audiovisuaalne teos, mille teema on soo ja identiteedi küsimused meie igapäevases keskkonnas.

Videokunstil on võime algatada põlvkondade ja kogukondade dialooge, peegeldada keskkonna olemust, kuid pakkuda vaatajale ka sürrealistlikke kogemusi. Sellise eneseväljendusviisiga jagab kunstnik ennast ja oma maailmavaadet.

 

Projekti programmis on intensiivne ühepäevane töötuba 15. oktoobril 2022 Lindakivi kultuurikeskuses. Töötoa esimeses osas teeb Maria Kapajeva sissejuhatuse soo küsimuste käsitlemisest videokunstis ja teises osas loovad osalejad õpitu põhjal oma video. Päeva lõpus vaadatakse koos kunstnikuga valminud videoteoseid ja jagatakse aruteluringis tagasisidet. Soovi korral võivad osalejad pärast töötuba eraviisiliselt või üheskoos videoteost viimistleda. Lühifilmide esitlus toimub novembris Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljoni avamispäeval!

 

Eesmärk on innustada ja toetada Lasnamäelt pärit noori loovisikuid ning pakkuda neile loomingulist keskkonda ja vahendid oma loovprojektiks. Ühtlasi soovime selle projekti kaudu avada uusi arutelusid kohalikus kogukonnas ja pakkuda noortele võimalust teha kunsti rahvusvahelisel tasemel.

 

Projekti käigus õpivad noored kunstnikud arendama eneseväljendusoskust, tehniliste ja teoreetiliste vahendite kasutamist, videokunstiga piiramatut katsetamist ning üksteise loomingu tagasisidestamist.

 

Osalejatel palume registreerimisankeedis välja tuua, kus ja mis teemal soovid nad videoteose filmida.

 

Kandideerimiseks täida osalussoovi ankeet siin hiljemalt 10. oktoobriks! Kõigile kandideerijatele saadetakse vastus hiljemalt 13. oktoobriks. Töötoas osalemine on tasuta ning see toimub eesti ja vene keeles.

 

Lisainfo

Nadya Tjuska

Tel 5835 2195

Tallinna Kunstihoone külastusjuht

Facebooki sündmus