Skip to main content

Mis sillutab teed uuele maailmale?

Kuraator Corina L. Apostol

Näitus on mõeldud saateks raamatule „Making Another World Possible: 10 Creative Time Summits, 10 Global Issues, 100 Art Projects („Tee sillutamine uuele maailmale. 10 Creative Time’i kokkutulekut, 10 globaalset probleemi, 100 kunstiprojekti“. Routledge, 2019), mille üks koostajaid on Corina L. Apostol. Oluline trükis annab ülevaate kaasavast kultuuritegevusest, et toetada tänapäeva hädavajalikke ühiskondlikke liikumisi.

Näitus, kus eksponeeritakse muu hulgas kollektiivi Chto Delat? koostatud sotsiaalselt kaasava kunsti ajajoont, annab ülevaate valdkonna praegusest olukorrast, süvenedes kümnesse osaliselt kattuvasse üleilmsesse probleemi. Näitusel käsitletakse järelevalve, ebavõrdsuse, sotsiaalsete rahutuste, rände, keskkonnakriiside, rassismi, hariduse, queer-identiteedi ja uue tehnoloogia küsimusi ning tutvustakse mitut inspireerivat ja kriitilist kunstiprojekti, mis tegelevad nimetatud probleemidega vahetult nii kohalikul tasandil kui ka rahvusvaheliselt.

Osalevate kunstnike ja rühmade hulgas on Chto Delat?, Valentine Tanz, Sandra Kosorotova, Lia Perjovschi, Dan Perjovschi, Urmas Viik, Daniela Ortiz, Ala Younis, Kristina Norman, Dushko Petrovich, Tanja Ostojic, Nuria Guell, Alina Bliumis ja Zach Blas.