Skip to main content

Räägime halbadest ideedest

Olete oodatud veebiprojekti Bad Ideas Collective liikmete vestlusele Tallinna Kunstihoone kuraatori Corina L. Apostoliga. Arutelu toimub Tallinna Linnagaleriis pühapäeval, 15. jaanuaril kell 14. Üritus on tasuta, avatud kõigile ja toimub inglise keeles.

 

Halbu kunstiteoseid tuleks eristada halbadest ideedest. Halvad ideed ei vormu sugugi alati halvaks kunstiks ning vastupidi – „headest“ ideedest ei saa alati head kunsti. Kas lõppude lõpuks ei seisne küsimus lihtsalt otsustamises, mis on hea ja mis halb idee?

 

Kuidas ideid hinnatakse ning loomeprotsessis kasutatakse või kasutamata jäetakse?

 

Kas „halvad“ ideed jutustavad meile midagi kasulikku väärtussüsteemide kohta, mida me ühiselt endile peale surume?

 

Aeg-ajalt omandavad varem arutluse all olnud ning seejärel halbade või teostamatutena arhiveeritud ideed uusi mõõtmeid ja väärivad taas kaalumist. Teinekord võis olla alguses nende edasi arendamiseks lihtsalt ebasobiv aeg või koht.

 

Üritus on viimane võimalus külastada Tallinna Linnagaleriis veebiprojekti Bad Ideas Collective näitust „Halvad ideed“. Otsides vastust küsimustele mis eristab hiilgavat ideed kehvast ning kui tähtsat rolli mängivad kaasaegses kunstis erinevad kontekstid, eksponeerib kollektiiv näitusel 17 lühivideot, autorite nime selgelt mainimata.

Detsembris 2020 alguse saanud kestev veebiprojekt Bad Ideas Collective toob tähelepanu alla kunstiteosed, mida pole loominguliste kõhkluste tõttu või muudel isiklikel põhjustel kunagi teostatud. Koroonapandeemia algusnädalate rangete piirangute tingimustes ellu kutsutud projekti eesmärk oli mõtiskleda kunstiloomingu katkestuse muude viiside üle ning kutsuda kunstnikke kirjeldama teosteid, mis isiklikumatel põhjustel kunagi teoks ei saanud. Kaastööliste hulka kuuluvad Lätis, Itaalias, Mehhikos ja Ühendkuningriigis elavad kunstnikud ja teadlased.