Skip to main content

Residentuuriprogrammi võitja kunstnik Zach Blasi veebiloeng 5. juulil kell 17.00

Olete oodatud kuulama Tallinna Kunstihoone residentuuriprogrammi võitja kunstnik Zach Blasi veebiloengut 5. juulil kell 17.00! Residentuuriprogramm on ulatusliku rahvusvahelise koostööprojekti „Teisel pool mateeriat. Kultuuripärand virtuaalreaalsuse lävel“ osa.

 

Loengul osalemiseks palume eelregistreeruda siin.

 

Zach Blas tegeleb oma loomingus tihedalt digitehnoloogiate materiaalsusega, tuues esile filosoofia ja kujutluspildid, mis on seotud tehisintellekti, interneti, ennetava politseitöö, lennujaamade turvameetmete ja biomeetrilise tuvastamisega. Blas kasutab oma installatsioonides arvutustehnikat, videot, skulptuuri ja muusikat, astudes teravalt vastu biomeetrilisele järelevalvele, optimeerimiskultusele ja andmekehade esemestamisele. Teaduspõhise tegevuse käigus uurib kunstnik digitehnoloogiate ning neid käivitavate kultuuride ja poliitika vahelisi suhteid.

 

Blasi residentuuriprojekt vaatleb religiooni külgi, mida kajastatakse tehisintellektil põhinevates tänapäeva kultuurides. Loengus keskendub Blas oma viimase aja projektidele, mis uurivad tehisintellekti ja religiooni emotsionaalse nutu kaudu. Need on „576 Tears“ (2022), mille tellis UP Projects projekti „This is Public Space“ jaoks, ning ruumiinstallatsioon „Profundior (Lachryphagic Transmutation Deus-Motus-Data Network)“ (2022), mida eksponeeritakse praegu Berliini 12. kaasaegse kunsti biennaalil.

 

Loeng on tasuta, toimub inglise keeles ja salvestatakse.
LÜHITUTVUSTUS
Zach Blas on kunstnik, filmitegija ja kirjanik, kelle tegevus hõlmab liikuvaid pilte, arvutustehnikat, teooriat, performance’it ning ulmet. Ta tegeleb digitehnoloogiate materiaalsusega, tuues esile filosoofia ja kujutluspildid, mis on seotud tehisintellekti, biomeetrilise tuvastamise, ennetava politseitöö, lennujaamade turvameetmete ja internetiga. Blas on osalenud näitustel, pidanud loenguid ja esitlenud oma filme maailma eri paigus, hiljuti Ühendkuningriigis näitusel „British Art Show 9“, kunstigaleriis Tate Modern, Walkeri kunstikeskuses, 2018. aasta Gwangju biennaalil, Madridi Matadero kunstikeskuses, Berliini 68. rahvusvahelisel filmifestivalil, Los Angelese maakonna kunstimuuseumis, kunstikeskuses Gasworks, platvormil e-flux, ZKM-i kunsti- ja meediakeskuses Saksamaal ning Museo Universitario Arte Contemporáneos Mehhikos. Tema tegevust on toetanud Creative Capital, Art Council England ning UK Arts and Humanities Research Council. Blasi kunstnikumonograafia „Unknown Ideals“ ilmus 2022. aastal meediakunstikeskuse Edith-Russ-Haus ja kirjastuse Sternberg Press koostöös. Blas on Toronto ülikooli John H. Danielsi nimelise arhitektuuri-, maastikuarhitektuuri- ja disainiteaduskonna visuaalkultuuri dotsent.

 

Programmi „Teisel pool mateeriat“ kaasrahastavad Euroopa Liidu toetusprogramm „Loov Euroopa“ ja Saksamaa liiduvalitsuse esindaja kultuuri- ja meediaküsimustes.
Facebooki sündmus