Skip to main content

Ringkäigud kolmapäeviti ja laupäeviti näitusel “Olev Subbi: maastikud aegade lõpust”

Muuda oma näitusekogemus rikkalikumaks, osale avatud ringkäigul! Ca 50 minuti jooksul tutvume teostega ja avastame nendes peituvad lugusid. Osalejatel on soovi korral võimalus panustada tõlgenduste paljususse. Kolmapäeva õhtune ringkäik algusega 17:00 ja laupäevane ringkäik algusega kell 14:00. Osalemine näitusepiletiga (soodus-/täispilet 4€/8€). Eelregistreerimine pole vajalik, tule lihtsalt kohale!

 

Näitusest:

 

Kuraator Àngels Miralda

 

Üheksakümmend aastat pärast Olev Subbi sündi esitleb Tallinna Kunstihoone tema loomingut Eesti kunstiajaloo ühe tormilisima ajajärgu kontekstis. „Olev Subbi: Maastikud aegade lõpust” asetab Subbi loomingu uude valgusesse, kõrvutades seda nüüdisaegsete rahvusvaheliste kunstnike töödega, mõtisklustega meie suhtest loodusega, mis ristuvad tema huviga ökoloogia ja sotsiaalia vaheliste seoste vastu. Subbi ajalookäsitlus on mittelineaarne — tema maalid on aknad paralleelilmadesse, mis ei kuulu ei olevikku, minevikku ega tulevikku. Nüüdiskunstnikud on välja valitud Subbi töödes leiduvate teemade sidumisel päevakorraliste sotsiaalsete probleemidega. Näitus kutsub üles lakkamatule ümbermõtestamisele ja ühendab omavahel maailma eri paigust pärit mittelineaarsed lülid. Olgugi et Subbi elas kõledas sõjajärgses Eestis, õpetab ta ellu jääma avastades ilu kõikjalt enda ümber. Tema kunstifilosoofia keskmes on konstruktiivne idee ehitada elujaatavuse pinnalt. Maastikust saab lootuse, mälu, mäletamise paik ja koht, kus ehitada tulevikku.

 

Kunstnikud: Olev Subbi, Larry Achiampong, María Dalberg, Nona Inescu, Ad Minoliti, Juana Subercaseaux, Nazim Ünal Yilmaz ja Maya Watanabe.

 

Kui soovid ringkäiku omale sobival ajal, võta meiega ühendust publik@kunstihoone.ee.