Skip to main content

Ringkäik õpetajatele Kunstihoones näitusel “Olge te hoitud ja armastatud”

Hea õpetaja,

 

Olete kutsutud eksklusiivsele õpetajate ringkäigule Tallinna Kunstihoonesse reedel, 30. oktoobril kell 16:00.

 

Näitus “Olge te hoitud ja armastatud” uurib kunsti erakordset võimet väljendada kogemusi, mis sõnadesse ei mahu. Väljapanekul esitatud teoste tähendus ja märgilisus lähtub ennekõike emotsionaalsest mälust, mis ei allu muutuvale tõlgendusele. Näitusel näeme kolme eri rahvusest eesti nüüdiskunstniku (Dénes Farkas, Tõnis Saadoja ja Jevgeni Zolotko) ning 19. sajandi lõpust ja 20. sajandi algusest pärit Heidelbergi ülikooli psühhiaatriakliiniku patsientide loomingut. Igatsus terviklikkuse ja vaimuselguse järele on tuttav igaühele, seepärast kutsume Teid võtma hetke endale ja kulgema kunst ajatus voos.

Näitusest räägib kuraator Tamara Luuk, seejärel tutvustavad haridusprogrammi Kerttu Juhkam ja Minni Moyle ning meiega ühineb laste- ja noorukitepsühhiaater Dr Piret Visnapuu-Bernadt.

 

“Sageli on kunst ainus koht, kus sügavalt sisimast tulevad teated kõnelevad, ja kus nõrkuseks peetu tugevuseks muutub.” – Tamara Luuk

 

Üritusel osalemine on õpetajatele tasuta, kestvus u 90 minutit. Palume registreeruda aadressil publik@kunstihoone.ee… aga võib ka lihtsalt kohale tulla. Kunstihoone asub Vabaduse väljak 8 – meil on avarad ruumid, kus on võimalik hoida sõbralikult distantsi järgides kõiki tervisealaseid soovitusi. Kohapeal olemas desinfitseerimisvahendid.

 

Info ja registreerimine: publik@kunstihoone.ee või 519 484 19 (Kerttu).

 

Kunstihoone haridusprogrammid sünnivad koostöös Sally Stuudio kunstikooliga.